Волкер: Хто б не став президентом України, він опиниться під тиском РФ

Субота, 6 квітня 2019, 00:53

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що ситуація з виборами в Україні нагадує Brexit, вибори у Франції та Сполучених Штатах. За його словами, незалежно від того, хто стане переможцем президентських виборів, РФ продовжить його тестування інструментами своєї гібридної війни.

Про це він сказав інтерв'ю PBS News.

"З огляду на поведінку РФ до цього часу, можу припустити, що вона продовжить тестувати будь-кого, хто стане президентом України", - підкреслив Волкер.

"Теперішня ситуація з виборами в Україні подібна до виборів у Франції, або у випадку Brexit, або навіть вибори у США. Хто б не став президентом України, він опиниться під тиском Росії.

Вони здійснили вторгнення. Вони захопили територію. Вони підтримують продовження бойових дій. Наявні різні види пропаганди, RT, Sputnik, кібернапади. Всі інструменти представлені в Україні", - підкреслив він.

Характеризуючи двох претендентів на посаду президента України,Волкер зазначив, що "кандидат, який заявляє про себе, що він виступає проти істеблішменту, змагається проти діючого президента, який, немов, говорить: "я тяжко працював, маю багато досягнень, потрібно зробити більше".

"Тепер українська громадськість має обрати. Чи хочуть вони когось, хто виступає проти істеблішменту і обіцяє масштабні реформи?

Або вони хочуть когось, хто, можливо, розчарував у деяких аспектах, однак, зробив більше для реформ, ніж будь-хто інший в Україні за останні 20 років і протистоїть Путіну?", - додав спецпредставник США.

Відповідаючи на питання щодо позиції НАТО стосовно України, Волкер відзначив єдність політики альянсу у стримуванні агресії РФ.

"Цього тижня міністри закордонних справ країн-членів НАТО схвалили спільний підхід НАТО до безпеки у Чорному морі, що, частково, є виявом підтримки безпеки свободи мореплавства в Чорному морі і підтримки Україні", - заявив політик.

Нагадаємо:

  • 31 березня відбувся перший тур виборів президента України – і у другий тур, за підрахунком 100% електронних протоколів, із шоуменом Володимиром Зеленським пройшов чинний президент Петро Порошенко.
  • Другий тур виборів президента відбудеться 21 квітня.
  • Раніше Волкер заявив, що Сполучені Штати Америки будуть співпрацювати з будь-яким президентом України, незалежно від того, хто переможе на президентських виборах.