Мей попереджає, що Brexit може не відбутися взагалі

11708 переглядів
Неділя, 7 квітня 2019, 07:42

Прем'єр-міністр Великої Британії  Тереза ​​Мей заявила, що Brexit може не відбутися, якщо парламенту і уряду не вдасться узгодити відповідний договір.

Про це йдеться в офіційній заяві прем'єр-міністра Великої Британії .

"Відколи я стала прем'єр-міністром, моїм пріоритетом було забезпечення Brexit, і сьогодні він залишається таким. Я хочу, щоб Велика Британія вийшла з ЄС впорядкованим способом якомога швидше, а це означає, що потрібно піти таким чином, щоб це не порушувало життя людей", - йдеться в заяві.

Вона зазначила, що узгоджений нею з ЄС договір про Brexit тричі відхилявся парламентом, і немає ніяких ознак того, що він може бути прийнятий в найближчому майбутньому.

"Оскільки парламент ясно дав зрозуміти, що зупинить вихід Великої Британії  без угоди, у нас тепер є серйозний вибір: залишити Європейський союз з угодою або взагалі не йти", - заявила Мей.

Прем'єр-міністр наполягає, що Brexit необхідно забезпечити, а для цього треба узгодити договір. За її словами, якщо депутати-консерватори і депутати від DUP не зможуть забезпечити більшість, то у неї не буде іншого вибору, окрім як звернутися до Палати громад.

"Чим довше це триватиме, тим більше ризик того, що Велика Британія взагалі ніколи не піде", - заявила Мей, повідомивши, що  наступного тижня знову планує їхати в Брюссель, щоб домовитися про доповнення до статті 50.

"Я маю намір досягти угоди з моїми колегами-лідерами ЄС, що означатиме, що якщо ми зможемо домовитися про угоду тут вдома, ми зможемо залишити ЄС вже через шість тижнів", - заявила прем'єр-міністр Великої Британії.

Нагадуємо:

  • ЄС вже погодився перенести початковий крайній термін з 29 березня на 12 квітня, щоб дати Терезі Мей більше часу для отримання підтримки від парламентаріїв для затвердження угоди. Британські депутати вже тричі відмовлялися від угоди з Брюсселем.
  • Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Британія не отримає жодних додаткових коротких відтермінувань Brexit, якщо її парламент не ратифікує угоду про вихід до 12 квітня.
  • У Британії є час до 12 квітня, щоб запропонувати план ЄС - який повинен бути прийнятий блоком - або країна вийде без угоди

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua