У Казахстані призначили дострокові вибори президента

Вівторок, 9 квітня 2019, 11:25

Чинний глава республіки Казахстан Касим-Жомарт Токаєв оголосив про проведення позачергових виборів президента 9 червня 2019 року.

Про це Токаєв заявив в телезверненні, пише російський "Інтерфакс".

"Я радився з цього приводу з Єлбаси (лідером нації - ред.) Нурсултаном Абішевичем Назарбаєвим, зі спікерами обох палат парламенту, прем'єр-міністром країни, погодив своє рішення з Конституційною радою, зустрічався з лідерами парламентських партій. Рішення про дострокові вибори важливе і необхідне", - сказав Токаєв у зверненні.

Останні вибори президента в Казахстані відбулися в квітні 2015 року. Глава країни обирається строком на п'ять років.

Згідно з конституцією Казахстану, позачергові вибори глави держави призначаються за рішенням президента і проводяться, відповідно до закону, протягом двох місяців з дня їх призначення.

Відзначається, що, відповідно до конституції Казахстану, Токаєв повинен був виконувати обов'язки глави держави до закінчення терміну повноважень обраного у 2015 році президента в квітні 2020 року.

Нагадаємо:

  • 19 березня президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив про складання повноважень глави держави.
  • 78-річний Назарбаєв після відставки очолить Раду безпеки Казахстану. У 2018 році в країні були прийняті зміни в законодавство, згідно з яким цей орган змінив статус із консультативного на конституційний. Цю посаду Назарбаєв зможе займати довічно.
  • Назарбаєв очолював Казахстан беззмінно з 1990 року, до цього керував парламентом.
  • Новим президентом став спікер верхньої палати парламенту Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.
  • 20 березня парламент Казахстану прийняв поправки до конституції про перейменування столиці Астани в Нурсултан, на честь президента Назарбаєва, який пішов у відставку.powered by lun.ua