"Микитасі" розіграли 2 мільярди на демонтаж саркофагу ЧАЕС – ЗМІ

1 серпня 2019, 10:54

ДСП "Чорнобильська АЕС" Держагентства з управління зоною відчуження 29 липня за результатами тендеру замовило ТОВ "БК "Укрбудмонтаж" демонтаж конструкцій старого "Укриття" над блоком №4 за 2,08 млрд грн.

Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на систему "Прозорро".

До кінця 2023 року "Укрбудмонтаж" демонтує нестабільні конструкції об’єкта "Укриття", які розташовані над блоком №4 під насунутою на нього в листопаді 2016 року аркою Нового безпечного конфайнменту, це буде "ранній" демонтаж.

Реклама:

Оскільки проектування замовляють разом із роботами "під ключ", підсумкова відомість ресурсів та кошториси не були опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни будівельних матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Гарантійний строк якості робіт становить рік, а експлуатації об’єкта – 10 років.

Ціна угоди на 19% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 2,55 млрд грн.

РЕКЛАМА:

Власницею "БК "Укрбудмонтаж" є дружина президента "Укрбуду" та екс-депутата Київради від "УДАРу" Максима Микитася – Наталія. Раніше директором був тепер уже колишній помічник екс-нардепа Микитася – Андрій Якусевич.

Брат останнього – Сергій Якусевич нині займає посаду заступника голови правління "Укрбуд". Він також був співвласником ТОВ "Мегаполісстрой", де іншим співвласником виступав Анатолій Войцехівський, якого правоохоронці звинувачують в самовільному захопленні ділянок та незаконному будівництві.

Усього з 2011 року переможець отримав підрядів переважно в "ЧАЕС" і ДП "НАЕК "Енергоатом" на 3,65 млрд грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ "ЮТЕМ-Інжиніринг" Андрія Стального, Юрія Маковія, Владислава Багірова, Руслана Свінціцького, Павла Цирульнікова і Сергія Лазаренка.

Ця фірма разом із корпорацією "Укртрансбуд" є співзасновниками ТОВ "Будівельна Компанія "Адамант" зі складу корпорації "Укрбуд", діяльність якої контролює Микитась.

Нині корпорацію "Уктрансбуд" не допустили до аукціону через недоліки документів, а ТОВ "Менеджмент Енерго" – за відсутність будь-яких файлів у тендерній пропозиції.

ДАСУ за результатами моніторингу закупівлі заявила, що замовник мав відхилити обидві допущені фірми за неповноту додатків до аналогічних договорів. Замовник це заперечив.

ПАТ "Київметробуд" на день запізнилося з оскарженням дискримінаційних вимог тендеру, які АМКУ з доволі високою імовірністю наказав би прибрати.

Йшлося про досвід будівельно-монтажних робіт по об’єкту будівництва класу наслідків СС3 або будівництва/реконструкції об’єктів V категорії складності в умовах дії джерел іонізуючого випромінювання на суму не менше 20% очікуваної вартості (509,48 млн грн.).

держзакупівлі Чорнобиль
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування