Сімейне насильство: групи реагування з'являться по всій Україні

Понеділок, 7 жовтня 2019, 10:37

Групи реагування на випадки домашнього насильства запустять по всій Україні, крім того буде створено загальнонаціональну базу даних про рівень насильства в сім'ї.

Джерело: голова Національної поліції Ігор Клименко в інтерв'ю Lb.ua

Пряма мова: "Сімейне насильство. Те, про що не прийнято говорити. Але ми розуміємо, як часто жінки й діти страждають у сім'ях від насильства.

Ще в 2017 ми запустили у трьох регіонах пілотний проект під умовною назвою "Поліна". Це групи реагування, які обслуговують виключно виклики по домашньому насильству. Результати роботи таких груп вражають. Тому прийнято рішення запустити цей проект по всіх регіонах України.

"Поліна" – це абревіатура. Скорочено від "поліція проти насильства".

Із 2017 цей проект працює в Дарницькому районі Києва, Малиновському районі Одеси і в місті Сєверодонецьку Луганської області. Думаю, зовсім скоро дамо старт "Поліні" по всій Україні. Це будуть перші 45 екіпажів, які отримають автомобілі, сучасне технічне оснащення і будуть досить ефективні".

Деталі: За словами Клименка, у Києві експеримент "запущено не так давно, але перші результати вже досить переконливо показали необхідність цього проекту".

"Для більш ефективної роботи потрібна спеціальна підготовка співробітників, оскільки бувають випадки, коли вони не зовсім розуміють, із чим зіткнуться. Траплялися ножові поранення від одного з учасників конфлікту, тому що поліцейський не завжди правильно оцінює обставини, коли їде на сімейний конфлікт. А їм там зустрічаються і наркомани, і алкоголіки, і люди з психічними захворюваннями, і просто агресивні. Тому зараз працюємо над цією системою реагування", – сказав він.

Голова Нацполіціі повідомив: "Одночасно з введенням підрозділів, які будуть займатися протидією домашньому насильству, ми плануємо – спільно з іноземними партнерами – ввести загальнонаціональну базу даних із системою синіх, жовтих і червоних карток – відповідно до рівня насильства в сім'ї.

Наявність у досьє агресора таких карток для жінки, яка перевищила самооборону, має значно пом'якшувати її провину при розгляді справи".

Клименко також зазначив: "Коли поліція приїжджає на виклик по домашньому насильству, жінки часто відмовляються подавати заяву або забирають її за день-два... Бояться. І тут уже жоден закон не допоможе. Рівень самосвідомості громадян повинен зростати, визнання існування цієї проблеми, готовність боротися разом з нами, – ось що важливо".

powered by lun.ua