Теплопостачальник Києва просить підняти тарифи на виробництво тепла

Середа, 9 жовтня 2019, 15:46

КП "Київтеплоенерго", яке надає послуги опалення і гарячого водопостачання у столиці, ініціює підняття тарифів на виробництво теплової енергії з 1 січня 2020 року на 30%.

Джерело: проект тарифів на 2020 рік від 12 вересня, протокол відкритих обговорень проекту тарифів від 23 вересня.

Дослівно протокол відкритих обговорень проекту тарифів: "Вирішили: підтримати проект тарифів на виробництво теплової енергії КП ВО Київради (КМДА) "Київтеплоенерго" (ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6) на 2020 рік".

Деталі: Відзначається, що проект тарифів розрахований згідно з відповідною постановою НКРЕКП і в ньому додатково врахована компенсацію збитків, понесених ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 внаслідок невідповідності ринкової та тарифної ціни природного газу для виробництва теплової енергії для всіх категорій споживачів у період з листопада по грудень 2018 року включно, а також економію з травня по липень 2019 року включно.

Також у нових тарифах передбачено кошти на 10-денний запас мазуту, щоб унеможливити виникнення надзвичайних ситуацій взимку.

Згідно з проектом, тарифи на виробництво теплової енергії для населення пропонують підняти з нинішніх 964,19 грн./Гкал  до 1 250,01 (+29,64%), для релігійних організацій з 985,02 грн./Гкал до 1 408,95 грн./Гкал (+43,04%) для бюджетних установ з 984,67 грн./Гкал  до 1 155,35 грн./Гкал  (+17,3%) та для інших споживачів з 984,12 грн./Гкал до 1 168,99 грн./Гкал (+18,79%). 

 

Згідно з протоколом відкритих обговорень проекту тарифів від 23 вересня, на обговоренні були присутні керівники КП "Київтеплоенерго" і заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, вони вирішили підтримати підняття тарифів.

Також прийнято рішення, що протокол про обговорення підняття тарифів направлять листом до НКРЕКП.  

У НКРЕКП не змогли телефоном відповісти, чи отримували проект нових тарифів від КП "Київтеплоенерго", але пообіцяли надати цю інформацію на запит. УП звернулася з відповідним запитом.

Начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю НКРЕКП Іван Слободянюк пояснив, що усі звернення щодо підвищення тарифів проходять ще й обговорення у комісії.

Після того, як НКРЕКП отримує протокол про відкрите обговорення підняття тарифів, його розглядає відповідний структурний підрозділ комісії, який надає свої пропозиції і зауваження.

У випадку, якщо підрозділ схвалює підняття тарифів, то його виносять на засідання НКРЕКП, де це рішення затверджують. Якщо ж підрозділ не підтримує, то документ на розгляд комісії не виносять.

У Київській адміністрації повідомили УП, що піднімати тарифи у цьому опалювальному сезоні не планують. Детальнішу відповідь обіцяли надати згодом.

Передісторія: 

  • 9 жовтня прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Кабмін наразі не планує підвищувати тарифи на опалення.

Ірина Балачук, УП
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.