Зеленський – світу: Я не почну війну на Донбасі, вибори – після виведення бойовиків

Понеділок, 2 грудня 2019, 09:41
Зеленський – світу: Я не почну війну на Донбасі, вибори – після виведення бойовиків
Alexey Furman, DER SPIEGEL

Президент України Володимир Зеленський наполягає, що місцеві вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей можна проводити лише за українським законодавством після деокупації.

Джерело: інтерв'ю Зеленського західним ЗМІ – Der Spiegel, Le Monde, Time і Gazera Wyborcza.

Пряма мова: "Вибори проходять за українським законодавством. І український закон виключає присутність бойовиків.

Усі українські партії повинні мати доступ, спостерігачі, журналісти, ОБСЄ, Центральна виборча комісія. Якщо є збройні угруповання, жодна партія не піде туди".

Про контроль кордону з Росією: "Це буде найскладніше питання з усіх – якщо ми коли-небудь дійдемо до його обговорення. Я кажу їм чесно: я не згоден із тим, як це питання було вирішене в Мінську. Згідно з Мінськими угодами, спочатку пройдуть вибори, потім контроль над кордоном".

Деталі: Зеленський наголосив, що позиція українців – спочатку кордон, потім вибори, але це не Мінські угоди: "На жаль, у нас там є протиріччя. І, звісно, треба вирішити це".

На запитання, що він робитиме, якщо в результаті нічого не вийде з переговорів, президент України відповів: "У будь-якому випадку я не почну війну на Донбасі".

За його словами, "є багато гарячих голів", які закликають "відвойовувати" Донбас, не думаючи про ціну.

"Я вважаю, що цими людьми керують попередні правителі. І, чесно кажучи, мене це дивує. І не лише мене – запитайте політиків за кордоном. Усі дивуються, що таких людей підтримують і підживлюють, кажучи: це наша країна, завтра ми її отримаємо", – сказав Зеленський.

Він заявив, що не стане посилати людей на смерть, адже можуть загинути сотні тисяч, а потім може початися тотальна війна в Україні, а потім і по всій Європі.

Передісторія:

  • 9 грудня в Парижі має відбутися зустріч лідерів "нормандської четвірки" – президент України Володимир Зеленський, президент Росії Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Меркель після довгої перерви у переговорах такого рівня говоритимуть про можливості вирішення конфлікту на сході України.
  • Російська Федерація у лютому-березні 2014 року анексувала Крим, а навесні того ж року спровокувала сепаратистські настрої та збройний конфлікт на Донбасі. Бойові дії тривають там уже понад 5 років, окуповані території отримали статус ОРДЛО.

Олена Рощенко, УП, доповнено

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування