Нардепи підтримали заяву "Євросолідарності" про неухильний курс на НАТО

Вівторок, 3 грудня 2019, 20:28

Верховна Рада підтримала заяву депутатів фракції "Європейська солідарність", за якою Україна у грудні цього року має звернутися до парламентів країн-членів НАТО за Планом дій щодо членства в Альянсі.

Джерело: проєкт постанови №2327, засідання Верховної Ради 3 грудня

Текст заяви: "Верховна Рада постановляє:

Закликати президента забезпечити підготовку та подання у грудні 2019 року до Північноатлантичної ради НАТО та Генерального секретаря НАТО звернення про підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО.

Уповноважити голову Верховної Ради на підписання документів, спільно з президентом та прем’єр-міністром, необхідних для підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО;

Звернутися до парламентів країн-членів НАТО із закликом сприяти отриманню Україною Плану дій щодо членства у НАТО".

Деталі: У тексті також відзначається, що Україна є східним кордоном Північноатлантичного альянсу і "своєю самовідданістю у відсічі російській агресії робить значний внесок у гарантування миру і безпеки у всьому трансатлантичному просторі".

За заяву Ради "Щодо першочергових кроків забезпечення євроатлантичної інтеграції України – набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору" проголосували 284 депутати.

На пленарному засіданні проєкт постанови представляв експрезидент Петро Порошенко.

Цьому передувала заява 3 грудня, у якій політсили Порошенка, експрем’єрки Юлії Тимошенко та Святослава Вакарчука окреслили "червоні лінії" для президента Володимира Зеленського на переговорах у Нормандському форматі.

Нагадаємо:

  • Віцепрем'єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба звинуватив Порошенка в піарі на темі ПДЧ. Порошенко, мовляв, активно розкручує цю тему, при цьому сам під час своєї каденції заявку не подав.
  • 1 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що Україні немає сенсу подавати заявку про План дій щодо членства, тому що вона має низку інших інструментів для співпраці з Альянсом.

Українська правда


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!