У Раді – десятий "кнопкодав": руку ховав під газету

Четвер, 5 грудня 2019, 10:15
chesno.org

Позафракційний нардеп-мажоритарник із Закарпатської області Роберт Горват продовжує "кнопкодавити" у Верховній Раді.

Джерело: рух "Чесно"

Деталі: До кнопкодавства депутат вдався на пленарному засіданні 4 грудня.

Під час розгляду в другому читанні проєкту закону про надання статусу та соціальних гарантій добровольцям, які брали участь в АТО на Донбасі (№2045-1), Горват натиснув на дві кнопки "утримався" – за себе та за свого сусіда, голосуючи щодо поправки №20 нардепа від "Слуги народу" Анатолія Остапенка.

Свою праву руку, котру простягнув до чужого пульта, народний обранець прикрив газетою.

Судячи зі схеми розсадки депутатів, Горват кнопкодавив за іншого закарпатського позафракційного мажоритарника –  Валерія Лунченка.

Згідно з результатами голосування щодо поправки №20, і Горват, і Лунченко утрималися.

Горват – десятий нардеп, котрого впіймали на кнопкодавстві у Верховній Раді 9-го скликання. У попередньому парламенті рух "Чесно" зафіксував чотири факти порушення цим депутатом процедури особистого голосування.

14 листопада 2019 року хтось із народних обранців, навпаки, кнопкодавив за відсутнього Горвата. Тоді підозра впала на вже згаданого Лунченка та ще одного мажоритарника із Закарпаття – Василя Петьовку, але точно визначити порушника не вдалося.

Передісторія:

  • Окрім Горвата, у Верховній Раді 9-го скликання кнопкодавили позафракційний нардеп Олександр Ковальов, члени фракції "Слуга народу" Сергій Литвиненко й Олена Копанчук та шестеро нардепів від "Опозиційної платформи – За життя": Олександр Пономарьов, Микола Скорик, Василь Німченко, Григорій Суркіс, Михайло Макаренко та Володимир Кальцев.
  • Найближчим часом Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності розгляне пропозиції до законопроекту №2148 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України".
  • Низка запропонованих поправок зобов’язують керівництво або апарат ВР реагувати на повідомлення від журналістів про порушення процедури особистого голосування на пленарних засіданнях. powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!