Зеленський зустрівся зі студентами, яких побив "Беркут" у 2013 році

П'ятниця, 6 грудня 2019, 05:55

Президент Володимир Зеленський зустрівся зі студентами, які були на Майдані в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року.

Джерело: сайт президента

Пряма мова: "Для вас справи Майдану - це дуже особисте. І, повірте, для нас теж. Я дуже хочу, щоб ми закінчили ці справи. Щоб ми змогли розслідувати їх повністю, і всі ті, хто десь ходить, їздить, або літає, а повинні сидіти - щоб вони сиділи".

Деталі: Присутні напередодні саміту в нормандському форматі в Парижі 9 грудня закликали Зеленського на зустрічі у Франції не погоджуватися на вибори на Донбасі під дулами автоматів".

Передісторія:

  • 30 листопада 2013 року, близько 4-ї ранку, "Беркут" силою розігнав мітингувальників, на Майдані Незалежності, переважно студентів, які виступали проти непідписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. 
  • Вдень 30 листопада тисячі українців самоорганізувалися та вийшли на Михайлівську площу, щоб висловити свій протест проти силового розгону мирного мітингу.
  • 1 грудня у Києві відбулося Віче, організоване опозицією, на яке вийшло кількасот тисяч людей.
  • Пізніше учасники протесту зайняли частину будівлі Київської міськадміністрації, Будинок профспілок та колишній Жовтневий палац.
  • У той самий день на вулиці Банковій біля адміністрації президента відбулася сутичка між силовиками та мітингувальниками.
  • 5 грудня у прокуратурі заявили, що під час розгону мітингу на Майдані Незалежності 30 листопада постраждало 79 людей.

powered by lun.ua