Зеленський заявив про план щодо контролю над кордоном з РФ

46656 переглядів
Субота, 7 грудня 2019, 09:54

Президент Володимир Зеленський заявляє, що влада має план щодо контролю над українсько-російським кордоном на Донбасі.

Джерело: виступ Зеленського в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" у п'ятницю

Пряма мова: "Я точно буду говорити про кордон (під час переговорів у "нормандському форматі" у понеділок – УП). Скажу відверто, у нас інший план з приводу кордону, яким чином це передається і яким чином і коли Україна контролює кордон український з Росією".

Деталі: Коментуючи заяву партій "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "Голос" щодо "червоних ліній" перед переговорами у Парижі, Зеленський сказав: "Мені подобається, що колишній президент незгоден з тим, що саме він підписав".

Пряма мова: "Деталі з кордоном, які підписала в Мінську та сама видатна людина, вона дійсно дуже складна. Моя позиція дуже проста – в момент виборів, коли вони стануться в тимчасово окупованому Донецьку і тимчасово окупованому Луганську Україна повинна повністю контролювати наш український кордон. Я впевнений в цьому".

На питання, чи означає це, що він хоче змінити Мінські угоди, які передбачають проведення виборів на окупованій території до контролю над кордоном, президент сказав: "Не готовий зараз вам відповідати так на це питання, бо це може вплинути зараз просто на можливість… Хтось може зірвати зустріч у "нормандському форматі". Я не готовий ризикувати можливістю цієї важливої для України зустрічі".

Деталі: Зеленський також наголосив, що так звана "формула Штайнмаєра" буде імплеметована в закон про особливий статус Донбасу тільки після того, "коли будуть виведені війська і буде роззброєння незаконних збройних формувань на тимчасово окупованих територіях".

Катерина Тищенко, УП


powered by lun.ua