У Сенаті США шукають можливості, щоб прискорити розгляд імпічменту Трампа

7631 перегляд
Понеділок, 6 січня 2020, 03:27

Голова судового комітету Сенату США Ліндсі Греем заявив про бажання впродовж декількох днів почати судовий процес у справі імпічменту президента Дональда Трампа, навіть якщо для цього потрібно буде змінити правила Сенату.

Джерело: Reuters

Деталі: Спікер Палати представників Ненсі Пелосі до цього часу не надіслала до Сенату статті про імпічмент. Таким чином демократи намагаються тиснути на республіканців в Сенаті, щоб останні викликали свідків для судового розгляду справи. 

Греем заявив, що хоче змінити правила, щоб почати судовий розгляд справи, якщо Пелосі не надішле статті. "Моя мета – почати процес у найближчі дні. Якщо ми не отримаємо статті на цьому тижні, тоді нам треба взяти справу у свої руки та змінити правила", – сказав сенатор. Він вважає, що  розгляд імпічменту необхідно завершити у січні. 

Лідер більшості в Сенаті Мітчелл Макконнелл каже, що почати розгляд справи навіть по власним правилам неможливо допоки статті не будуть передані. За його словами, будь-яке рішення щодо виклику свідків у справі має прийматись після отримання затверджених Палатою представників статей. 

Знати більше: Імпічмент на тлі Зеленського: які звинувачення висунули Дональду Трампу

Чи шантажував Трамп Зеленського. Повний текст розмови

Трамп програв імпічмент, але не покине Білий дім: як це було та що далі

Передісторія:

  • У вересні в США почалося розслідування про можливість імпічменту Дональда Трампа на тлі того, що співробітник американських спецслужб написав скаргу на тиск президента Сполучених Штатів Америки на Україну з метою нашкодити своєму можливому суперникові на виборах 2020 року демократу Джо Байдену.
  • 19 грудня Дональд Трамп став третім президентом США після Ендрю Джонсона і Білла Клінтона, якому Палата представників оголосила імпічмент. Йому закидають зловживання владою і перешкоджання роботі Конгресу.
  • Тепер питання про усунення 45-го президента з посади має розглянути Сенат США.
  • Оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті – в республіканців, Дональд Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
  • Демократи наполягають на виступі свідків у Сенаті, республіканці виступають проти цього.

Українська правда


powered by lun.ua