Українські СІЗО розвантажили, ув'язнених вивезли до тюрем – Малюська

Неділя, 7 червня 2020, 20:52

Слідчі ізолятори, зокрема Лук'янівське СІЗО у Києві, розвантажили за рахунок вивезення звідти ув'язнених до інших установ.

Джерело: міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю Радіо Свобода

Пряма мова: "Ми разом з МВС, із підрозділом Нацгвардії провели велику операцію вивезення з СІЗО людей і розвезення їх у місця позбавлення волі, у тюрми, відповідно, або ж у так звані дільниці СІЗО, по всій країні.

Відповідно, навантаження на СІЗО істотно зменшилося, концентрація людей там зменшилася. У нас з’явилися резервні камери, які ми можемо використати у випадку, якщо виникне хвороба, коронавірус потрапить в наші інституції.

Відповідно, у нас серед проблемних СІЗО залишився по суті лише один – херсонський. Але там перенаповнення таке велике, що там фактично неможливо щось зробити".

Деталі: За словами міністра, зараз Лук'янівське СІЗО в Києві "розвантажене настільки, наскільки це взагалі навіть теоретично можливо, такого вже не було багато років".

"Ми кілька сотень людей звідти вивезли в інші установи, відповідно максимально його розвантаживши", - пояснив міністр.

Він також повідомив, що до листопада планують підняти зарплати для працівників тюрем за рахунок скорочення кількості тюрем та персоналу.

Пряма мова: "І на цьому все. Ми не будемо брати додаткові кошти з бюджету. Ми будемо в існуючих межах налаштовувати систему на ліпшу роботу".

Що передувало: 3 червня Малюська повідомив, що камери підвищеного комфорту вже з’явилися в 6 слідчих ізоляторах.

4 червня він повідомив, що Міністерство юстиції у співавторстві з нардепами зареєструвало законопроект (№3591), який дозволить продавати заморожені тюрми та використовувати 70% надходжень від продажу на нове будівництво і реконструкцію старої в’язничної інфраструктури.

Українська правда


powered by lun.ua