У Нідерландах з посвідчень особи приберуть стать

Субота, 4 липня 2020, 23:34

Посвідчення особи громадян Нідерландів в майбутньому не міститимуть позначення статі через "неважливість" цієї інформації.

Джерело: Deutsche Welle з посиланням на лист міністерки освіти, культури і науки Нідерландів Інгрід ван Енгелсховен, яке вона відправила 4 липня до парламенту країни.

Деталі: Цей параметр планується виключити з посвідчень особи у 2024-2025 роках.

За словами Інгрід ван Енгелсховен, таким чином уряд хоче "там, де це можливо, відмовитися від необов'язкової реєстрації статі". Замість цього громадяни повинні "створити свою власну ідентичність і жити в повній свободі і безпеці".

У листі ван Енгелсховен підкреслила, що Нідерланди не є першою країною в світі, яка запровадить гендерно-нейтральні посвідчення особи: стать в таких документах не вказується і в ФРН. Водночас в закордонних паспортах категорія статі залишиться через правила ЄС.

Нідерландське об'єднання захисту прав лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів і інтерсексуалів привітало плани уряду.

Дослівно: "Це чудова новина для людей, які щодня стикаються з проблемами через такі позначення в їхніх документах. І це також хороша новина для тих, хто вважає, що вміст вашої білизни не турбує уряд або владу

Нагадаємо: перший крок до визнання третьої статі Нідерланди зробили в 2018 році, коли інтерсексуали отримали право не вказувати себе як чоловіка або жінку в своєму свідоцтві про народження.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!