Моряки, яких кілька років утримували у Лівії, повертаються в Україну

Четвер, 7 січня 2021, 12:08

7 січня стало відомо, що четверо українських моряків з танкера Captain Khayyam, яких утримували у Лівії з 2016 року, повертаються в Україну.

Джерело: сайт президента України

Дослівно: "В Україну повертаються чотири українських громадянина – члени екіпажу танкера Captain Khayyam, який було затримано в територіальних водах Лівії 13 лютого 2016 року. Моряки Євген Морар, Володимир Тостоган, Олег Войнеровський та Павло Чайка вже в дорозі додому".

Деталі: Чотирьох українців та інших членів екіпажу танкера Captain Khayyam у грудні 2017 року лівійський суд засудив до п’яти років позбавленя волі.

В Офісі президента зазначили, що оскільки двоє українських моряків мають проблеми зі здоров’ям, представники України неодноразово порушували перед лівійською стороною питання їхнього звільнення з гуманітарних міркувань.

Президент України Володимир Зеленський привітав звільнення моряків та подякував за роботу українським дипломатам, Міністерству закордонних справ й іншим відомствам, завдяки яким повернення українців додому стало можливим.

В ОП додали, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба тримає процес повернення моряків додому під контролем.

Нагадаємо:

  • У березні 2016 року в Лівії за підозрою в контрабанді нафтопродуктів заарештували судно Captain Khayyam з екіпажем, у складі якого були п'ять громадян України, а також громадяни Туреччини і Азербайджану.
  • Незабаром після арешту лівійська влада з "міркувань гуманності" відпустили члена екіпажу - громадянку України, яка за сприяння українських дипломатів повернулася на батьківщину.

Українська правда