У Конгресі побоюються, що Трамп може почати війну

Субота, 9 січня 2021, 01:38

Спікер Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі обговорила з вищим військовим командуванням США запобіжні заходи для стримування непередбачуваної, на її думку, поведінки 45-го президента Дональда Трампа.

Джерело: Голос Америки з посиланням на лист Пелосі, який відправлено всім демократам Конгресу

Деталі: Пелосі побоюється, що Трамп, перебуваючи в поганому настрої, може почати бойові дії або віддати наказ про застосування ядерної зброї протягом останніх 12 днів його перебування при владі.

За словами Пелосі, вона обговорила це питання з генералом Марком Міллі, головою Об'єднаного комітету начальників штабів.

Пряма мова Пелосі: "Ситуація з втратившим розум президентом являє собою максимальну небезпеку, і ми повинні зробити все, що в наших силах, щоб захистити американський народ від його неврівноважених нападків на нашу країну і нашу демократію".

Деталі: Прес-секретар генерала Міллі підтвердив факт розмови, сказавши, що генерал "відповів на питання (Пелосі - ред) щодо процесу прийняття рішення про нанесення ядерного удару".

У своєму листі спікер Палати представників згадала, що вона поки не отримала від Пенса відповідь на прохання застосувати 25-ту поправку Конституції для зміщення Трампа з посади в зв'язку з "підбурюванням до заколоту і небезпекою, яку він все ще являє собою".

Пелосі додала, що "ми все ще сподіваємося почути від (Пенса - ред) позитивну відповідь якомога швидше".

Все про події минулої ночі читайте у трансляції Європейської правди "Хаос заради Трампа: фанати президента США штурмують Капітолій. LIVE".

Детальніше про наслідки штурму Капітолію - читайте у статті "Трамп проти всіх: як напад на Капітолій може змінити США".