Байден заявив, що захищатиме демократію в усьому світі

Четвер, 4 березня 2021, 07:28

У Білому домі представили стратегічний план нової адміністрації – "проміжні принципи національної безпеки".

Джерело: Видання DW, яке цитує документ

Дослівно: "Особливо Китай демонструє зростаючу впевненість в собі. Він – єдиний конкурент, який потенційно здатний об'єднати економічну, дипломатичну, військову і технологічну міць для створення довгострокового виклику стабільності і відкритості міжнародної системи...

Росія, як і раніше, сповнена рішучості посилити свій глобальний вплив і грати деструктивну роль на світовій арені".

Деталі: В оприлюдненому документі стратегії США зобов'язуються разом з партнерами захищати демократію в усьому світі.

Президент США Джо Байден оголосив захист демократичних режимів в усьому світі центральним елементом своєї національної оборонної стратегії.

"Авторитаризм у всьому світі знаходиться на підйомі", йдеться у "стратегічних принципах", в яких наголошується на необхідності "працювати разом з партнерами і союзниками в боротьбі з погрозами для наших демократій". Як інструменти загроз у документі наведені агресивні порушення суверенітету інших країн, кібератаки і дезінформація.

Білий дім підкреслює, що США ніколи не відмовляться від застосування військової сили як необхідного захисту життєво важливих національних інтересів. Однак найважливішим інструментів зовнішньої політики США є дипломатія.

У разі, якщо військове втручання є необхідним, воно повинно по можливості здійснюватися спільно з міжнародними партнерами - такими як НАТО.

"Ми повинні захищати, посилювати й оновлювати наші демократії", – йдеться в документі.

Передісторія:

  • Президент США Джо Байден 3 березня продовжив санкції проти Росії, введені у 2014 році за окупацію Криму.powered by lun.ua