Папа Римський провів історичну зустріч із шиїтським священнослужителем

Субота, 6 березня 2021, 12:01

Папа Франциск у суботу провів історичну зустріч з вищим шиїтським священнослужителем Іраку Алі ас-Сістані, закликавши до співіснування в країні, охопленій насильством.

Джерело: Reuters

Деталі: Зустріч пройшла в священному місті Наджаф під час ризикованого турне Франциска по Іраку і була першою зустріччю Папи з таким високопоставленим шиїтським священнослужителем.

В ході зустрічі, яка тривала близько 45 хвилин, Папа закликав релігійні громади до співпраці.

Дослівно Ватикан: "(Папа) підкреслив важливість співпраці і дружби між релігійними громадами, щоб, культивуючи взаємну повагу і діалог, ми могли зробити свій внесок на благо Іраку і регіону".

Деталі: У той же час, Сістані після зустрічі заявив, що "релігійне і духовне керівництво повинно зіграти велику роль, щоб покласти край трагедії... і закликати сторони, особливо великі держави, зробити так, щоб мудрість і розум взяли гору і стерти мову війни".

За його словами, великі держави не повинні "захищати свої інтереси за рахунок права людей жити в умовах свободи і гідності". Сістані додав, що християни повинні жити, як і всі іракці, в мирі й співіснуванні.

Зустріч 84-річного понтифіка і 90-річного шиїтського священнослужителя пройшла в скромному будинку Сістані, який він орендував протягом десятиліть.

Що передувало: 5 березня Папа Римський Франциск прибув до Іраку з першим в історії папським візитом до цієї країни, який також є першою міжнародною поїздкою понтифіка з початку пандемії коронавірусу. powered by lun.ua