"Слуга народу" запускає новий рух "Зе!Жінки"

Понеділок, 8 березня 2021, 16:15

У партії "Слуга народу" запускають рух "Зе!Жінки" для впровадження політики рівності на національному та місцевому рівнях.

Джерело: голова партії Олександр Корнієнко, якого цитує сайт партії

Пряма мова: "У межах руху "Зе!Жінки" депутати парламенту та місцевих рад, а також прихильники партії працюватимуть над посиленням політичної участі жінок, становленням рівних прав і можливостей в Україні та реалізацією національної політики з гендерної рівності, зокрема урядової програми "Партнерство Біарріц", ініційованої першою леді України".

Деталі: У партії нагадали, що в нинішньому парламенті – найбільша кількість жінок за всі часи незалежності України – 20,8%.

Також на початку скликання депутати ухвалили новий Виборчий кодекс, де передбачена гендерна квота на виборах у розмірі 40%. У кожній п’ятірці партійного виборчого списку мають бути як чоловіки, так і жінки (не менше двох кандидатів кожної статі).

У результаті на місцевих виборах збільшилась кількість обраних жінок до місцевих рад (обласні – 28,2%, районні – 33,7%, ради понад 10 тисяч виборців – 32,8%, ради до 10 тис. виборців – 41,6%). Серед місцевих депутатів "Слуги народу": 40,3% жінок і 59,7% чоловіків.

В партії також нагадали, що за ініціативи першої леді Олени Зеленської уряд ухвалив рішення приєднатися до "Партнерства Біарріц" щодо становлення рівності чоловіків та жінок у різних сферах. Восени 2020 року Україна стала повноправною учасницею цієї програми, яку запровадили країни Групи Семи.

Українська правда
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.