"Кримський сценарій" на Херсонщині провалився і ворог змінив тактику - облрада

Субота, 2 квітня 2022, 17:58
Кримський сценарій на Херсонщині провалився і ворог змінив тактику - облрада

"Бліцкриг" та кримський сценарій у Херсонській області провалився, тому ворог змінив тактику: блокує евакуацію та гуманітарну допомогу, викрадає активістів та намагається сформувати лояльне ставлення до окупантів.

Джерело: перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський

Пряма мова: "Після захоплення території області оркам потрібно було створити в нас атмосферу свята звільненого та щасливого населення. По суті, на Херсонщині вони розраховували на повторення кримського сценарію. Для цього їм потрібна була організаційна та інформаційна підтримка обласної влади, місцевого самоврядування, лідерів громадської думки. Ця історія з тріском провалилася".

Реклама:

Деталі: Соболевський зазначив, що обласна рада за час війни встигла прийняти три публічні звернення:

- про підтримку президента та боротьбу із загарбниками;

- про закриття неба над Україною;

ВІДЕО ДНЯ

- про територіальну цілісність України та невизнання будь-яких референдумів про створення квазіреспубліки на території області.

Глави громад відмовилися працювати під прапорами загарбників та за їхніми законами. А багато найбільших підприємств та фермерів відкрили свої склади для задоволення гуманітарних потреб населення, замість вибудовування господарських ланцюжків із Кримом. Люди по всій області вийшли на мітинги протесту, а до вантажівок з ворожою "гуманітаркою" підходили лише маргінали та небагато пенсіонерів.

Таким чином Херсонщина з честю та героїзмом витримала перший, найскладніший початковий період війни та окупації, зазначив Соболевський.

Тепер ворог намагається продати іншу тактику. Бліцкрига не вийшло, і вони перейшли до системної, масштабної "обробки" області зсередини, причому діють системно, масштабно та дуже професійно.

Окупанти:

- заблокували всі можливості постачання гуманітарних вантажів, насамперед медикаментів;

- заблокували організацію централізованої евакуації населення;

- не стали знімати прапори з мерії, але в кожній великій громаді приставили до голів та мерів своїх "смотрящих", з якими місцева влада зобов'язана узгоджувати всі свої ключові рішення. Там, де вони стикаються з важливою позицією, починаються небезпеки, обшуки, викрадення, допити, усунення. Декілька голів громад уже були змушені скласти свої повноваження, деякі перебувають у заручниках, каже Соболевський.

Йде системна зачистка найбільш активних та патріотично налаштованих громадян. Активістів та журналістів викрадають, намагаються залякати, зламати психологічно. Доля багатьох викрадених досі залишається невідомою;

Чиниться системний тиск на керівників медичних закладів по всій області. Головлікарів змушую переходити "під юрисдикцію" окупантів, нав'язують їм організацію постачання лікарень медикаментами із РФ;

Журналістів викрадають і намагаються примушувати або замовчати, або припинити висвітлювати протестні настрої в області.

В області заглушили українські телеканали та радіо, запустили трансляцію свого контенту.

Через "говорящы голови" активно запускається критика центральних органів влади та їх представників, критика президента України.

Заступник голови облради закликає мешканців області не піддаватися стратегії окупанта.

Пряма мова: "Сьогодні орки хочуть сформувати лояльне до них ставлення та громадську думку. Не ведіться. Це озброєні загарбники, які прийшли до нас вбивати, грабувати, перетворити нас на таких самих рабів системи, частиною якої вони самі є.

Я вірю в Херсонщину та її мешканців, вірю в нашого президента та в Україну! Вірю у вашу свободу, вашу мужність, вашу стійкість, мудрість і шляхетність. Залишайтеся такими завжди! І пам'ятайте, що з кожним прожитим днем, яким би складним він не був, ми наближаємося до нашої перемоги".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: