Король Чарльз – Зеленському: Ми всі так довго хвилювалися і думали про Україну

Середа, 8 лютого 2023, 19:36
Король Чарльз – Зеленському: Ми всі так довго хвилювалися і думали про Україну
ЗЕЛЕНСЬКИЙ ТИСНЕ РУКУ БРИТАНСЬКОМУ КОРОЛЮ ЧАРЛЬЗУ III, ФОТО ФБ Зеленського

Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським король Великої Британії і Північної Ірландії Чарльз III заявив, що дуже хвилювався за життя президента та Україну вцілому.

Джерело: BBC News

Пряма мова короля: "Ми всі так довго хвилювалися за вас і думали про вашу країну, що я не можу передати словами".

Реклама:

Деталі: ЗМІ повідомили, що король Британії сказав Зеленському, що радий вітати його в Букінгемському палаці.

Зеленський розповів, що обидві палати парламенту сполученого королівства надали Україні "велику підтримку", на що монарх відповів: "Я дуже радий".

Королівський кореспондент Шон Кофлан вважає, що для короля Чарльза зустріч із Зеленським - більше, ніж фотосесія.

ВІДЕО ДНЯ

Дослівно Кофлан: "Це була глибоко особиста справа. Король був надзвичайно відвертим щодо України, тому візит президента означатиме набагато більше, ніж рукостискання та фотосесія.

Після російського вторгнення тодішній принц Уельський засудив "брутальну агресію" набагато різкіше, ніж зазвичай нейтральні королівські тони".

Крім того Чарльз відвідав українську громаду у Британії, побував в українській катедрі в Лондоні та зустрівся з тими, хто допомагає біженцям.

Також Чарльз був першим високопоставленим членом королівської родини, який раптово у травні 2022 року відвідав кордон України з Румунією, де мільйони українських біженців рятувались від російського нападу.

У центрі допомоги, де роздавали їжу, одяг і надавали консультації, король говорив про "кошмар", з яким зіткнувся український народ.

Кофлан зазначає, що через дев'ять місяців після того Чарльз вітає президента України як короля, а війна все ще триває.

Нагадаємо: 

  • В середу 8 лютого президент Володимир Зеленський прибув до Великої Британії, що стало його другим закордонним візитом з початку повномасштабної війни Росії.
  • Там він виступив перед депутатами британського парламенту й зустрівся з королем Чарльзом ІІІ. Крім того, Зеленський та прем'єр Британії Ріші Сунак прибули на військову базу у графстві Дорсет на півдні Англії, щоб зустрітися з українськими військовими, яких тренує британська армія.
  • За підсумками візиту прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак натякнув, що британські танки Challenger 2 прибудуть в Україну вже у березні 2023 року, а також повідомив про розширення навчальної програми для українських військовослужбовців.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News