Росіяни хочуть вивезти українських дітей з окупованих територій – омбудсмен

Середа, 7 червня 2023, 12:34
Росіяни хочуть вивезти українських дітей з окупованих територій – омбудсмен

Російські окупанти хочуть вивезти українських дітей з нових тимчасово окупованих територій і прикордонних з Росією регіонів до анексованого Криму.

Джерело: омбудсмен Дмитро Лубінець 

Дослівно: "Під приводом загрози постійних обстрілів ФСБ РФ можуть реалізувати комплекс заздалегідь спланованих заходів для вивезення українських дітей з нових ТОТ і прикордонних з Росією регіонів до Криму.

Реклама:

Дітей планують розмістити на літній період в таборах і базах відпочинку всього півострова".

Деталі: На думку Лубінця, таким чином окупанти хочуть створити умови для зменшення ризиків від очікуваного українського контрнаступу на кримському напрямі.

Також окупанти хочуть дискредитувати ЗСУ та представити Україну як "терористичну країну".

ВІДЕО ДНЯ

В інформаційному середовищі вони поширюються проросійські наративи, ніби це Україна самостійно підірвала Каховську ГЕС.

Фактичне викрадення українських дітей окупанти хочуть подати як "місію порятунку".

При цьому ФСБ РФ вважає, що поряд з місцями відпочинку дітей необхідно розташувати пункти управління військами, вузлові підрозділи, наприклад ракетні чи артилерійські та облаштовані місця зосередження (відходу) російських окупаційних військ у разі просування українських військових вглиб Криму.

На думку російських спецслужб, "сусідство" дітей поруч з військовими об’єктами не дозволить або значно ускладнить українським військовим можливості вогневого ураження основних підрозділів та пунктів управління РОВ, обмежить чи пригальмує темпи просування ЗСУ в Криму, дозволить провести провокації з масовими жертвами та дискредитувати ЗСУ.

У Держдумі РФ вже ініціювали звернення до уряду щодо організації евакуації дітей з прикордонних із Україною регіонів до літніх таборів та інших закладів в Криму.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування