Колишній голова Єврокомісії: Україна не готова до вступу в ЄС, бо корумпована

Четвер, 5 жовтня 2023, 10:11
Колишній голова Єврокомісії: Україна не готова до вступу в ЄС, бо корумпована
Jean-Claude Juncker, AFP via Getty Images

Колишній голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер вважає, що Україна поки не відповідає критеріям для членства в Євросоюзі через корупцію, але перспектива вступу має зберігатися для неї. 

Джерело: Жан-Клод Юнкер в інтерв'ю газеті Augsburger Allgemeine, передає "Європейська правда"

Пряма мова: "Ми не повинні давати неправдивих обіцянок людям в Україні, які по самісіньку шию в стражданнях. Я дуже розлючений деякими голосами в Європі, які намагаються переконати українців, що вони можуть стати членами ЄС негайно. Це не було б добре ні для ЄС, ні для України".

Реклама:

Деталі: Юнкер заявив, що будь-хто, хто мав хоч якийсь стосунок до України, знає, що "це країна, яка корумпована на всіх рівнях суспільства". 

На його думку, Україна зараз не готова до вступу в Євросоюз.

Пряма мова: "Незважаючи на зусилля, вона не готова до вступу, їй потрібні масштабні внутрішні реформи. У нас був поганий досвід з деякими так званими новими членами, наприклад, щодо верховенства права. Це не повинно повторитися".

ВІДЕО ДНЯ

Деталі: Разом із тим, Юнкер вважає, що європейська перспектива для Молдови та України повинна бути збережена, але "не повинна бути пов'язана з надією на те, що цього можна досягти за одну ніч, просто натиснувши на кнопку". 

"Якщо в цих країнах буде досягнутий прогрес, чи то в Україні, чи то на Західних Балканах, вони, безумовно, повинні мати можливість брати участь в окремих етапах європейської інтеграції", – сказав ексголова Єврокомісії.

"Ми повинні працювати над тим, щоб зробити можливим щось на кшталт часткового приєднання, розумної форми майже розширення", – вважає він.

Нагадаємо: Про негайне приєднання України до ЄС не йдеться. 

Наприкінці серпня президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що хоче, аби ЄС був готовим до розширення до 2030 року.

Утім, у ЄС є прихильники не прив’язуватись до жодних термінів приєднання нових членів, такої позиції дотримується Португалія.

Українська влада стверджує, що готова завершити свою частину роботи для вступу якнайшвидше.

Прем’єр Денис Шмигаль зазначав, що Київ хоче покласти "на стіл звіт про те, що ми готові", через 2 роки. Разом із тим він підкреслив, що після цього схвалення рішення про вступ України забере час. 

Читайте також, чому розширення ЄС після його реформи може бути "пасткою" для України.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування