Вже у грудні Україна може отримати позитивний сигнал щодо вступу в ЄС — Бербок

Четвер, 2 листопада 2023, 13:16
Вже у грудні Україна може отримати позитивний сигнал щодо вступу в ЄС — Бербок
Анналена Бербок, фото: Getty Images

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок натякнула на позитивне рішення щодо руху України до Євросоюзу від лідерів ЄС на саміті в грудні на основі оцінки Єврокомісії про виконання Україною кандидатських критеріїв.

Джерело: Бербок на конференції щодо розширення ЄС у Берліні 2 листопада, повідомляє "Європейська правда"

Пряма мова: "Ми хочемо бачити Україну членом нашого Союзу. І я переконана, що Європейська рада цього грудня надасть цей сигнал".

Реклама:

Деталі: Очікують, що на саміті ЄС у грудні лідери будуть розглядати питання можливого початку переговорів з Україною про її вступ до Євросоюзу. Це відбудеться на основі оцінки Єврокомісії про виконання Україною кандидатських критеріїв, яка буде оприлюднена 8 листопада.

Бербок сказала, що знає, скільки зусиль від країн-кандидатів вимагає рух до ЄС, і запевнила, що розуміє, наскільки складним цей процес є для воюючої України.

"Тому так важливо, сказати… що ми будемо супроводжувати вас на цьому шляху фінансово, структурно, матеріально", – заявила вона, кажучи про потребу підтримати Україну. 

ВІДЕО ДНЯ

2 листопада у Берліні зібралися очільники та представники МЗС усіх держав-членів Євросоюзу, а також усіх держав-кандидатів.

Це перша подібна велика зустріч, присвячена реформі Євросоюзу. На ній Київ наполягатиме на неприпустимості того, щоб політичні умови розширення ЄС гальмували вступ України після того, як Київ виконає законодавчі та технічні вимоги для членства.

Деталі про берлінську зустріч читайте у статті: Розблокувати Україну. Як у ЄС змінюють вимоги для вступу держав-кандидатів.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування