Міноборони скоротило терміни постачання української зброї в ЗСУ

П'ятниця, 3 листопада 2023, 12:11
Міноборони скоротило терміни постачання української зброї в ЗСУ
фото з АрміїІнформ

Міністерство оборони України з 1 листопада скоротило терміни постачання української техніки та зброї в Збройні сили України.

Джерело: Міноборони

Дослівно: "На період воєнного стану скорочується виробничий цикл, а також спрощується процес випробувань. Це істотно розв’язує руки виробникам.

Реклама:

Відтепер саме виробник визначає, за якими технічними параметрами він здаватиме замовнику продукцію, а військові погоджують перелік параметрів (раніше –  військові прописували в технічних умовах значний перелік цих параметрів)".

Деталі: У Міноборони уточнюють, що скасували випробування зброї, які не пов’язані з підтвердженням її боєздатності, скоротили кількість перевірок на різних етапах виробництва, залишивши лише найдоцільніші.

Відомство повідомляє, що запроваджені зміни також дозволять військам отримувати нові зразки озброєння та військової техніки (ОВТ) швидше. 

ВІДЕО ДНЯ

Раніше, наводить приклад Міноборони, щоб забезпечити гарантійний термін зберігання (для зброї це 10 років), новому зразку ОВТ треба було пройти прискорені кліматичні випробування протягом 6 місяців, а іноді й року, щоб визначити, чи буде він працездатним протягом 10 років. Ця вимога зараз скасовується.

Міністерство пояснює, що в багатьох випадках виробник чітко розуміє, що немає жодної необхідності зберігати цей зразок протягом 10 років, бо він одразу з конвеєра йде на фронт.

Крім того, відтепер Збройні сили та Міністерство оборони наполягатимуть на підтвердженні лише трьох чинників: ефективності зразка техніки, його безпечності для особового складу та надійності в експлуатації. 

Виробник бере на себе цілковиту відповідальність за якість виготовленої зброї, обсяг необхідних випробувань та всі ризики, пов’язані з постачанням цієї зброї до ЗСУ.

Читайте також: Яка українська зброя буде підкорювати світові ринки після війни

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування