Снаряди, ракети, патрони: США надсилають Україні допомогу на $125 млн і замовляють ще на $300 млн

П'ятниця, 3 листопада 2023, 18:44
Снаряди, ракети, патрони: США надсилають Україні допомогу на $125 млн і замовляють ще на $300 млн
Прапор США, фото Getty Images

Сполучені Штати Америки 3 листопада оголосили про відправлення в Україну чергового пакета військової допомоги на суму 125 мільйонів доларів.

Джерело: "Європейська правда"

Деталі: Пакет військової допомоги надаватиметься в межах механізму Presidential Drawdown Authority, який передбачає передання озброєння із запасів американської армії.

Реклама:

До пакета, як і очікувалось, увійшли додаткові боєприпаси систем NASAMS і HIMARS, 155-мм і 105-мм артилерійські снаряди, протитанкові ракети TOW, протитанкові комплекси Javelin та AT-4.

Також там згадуються понад три мільйони набоїв до стрілецької зброї та гранатометів, боєприпаси для знешкодження перешкод, протипіхотні міни M18A1 Claymore, 12 ваговозів для перевезення важкого обладнання, спорядження для холодної погоди та запчастини.

Окремо Міністерство оборони США замовляє для України додаткові засоби боротьби з безпілотниками з лазерним наведенням на суму 300 мільйонів доларів. Їх передадуть через програму "Ініціатива сприяння безпеці України" (USAI), яка передбачає закупівлю зброї у виробників, а не її передання зі складів армії США.

ВІДЕО ДНЯ

Адміністрація Байдена все ще має близько п’яти мільярдів доларів із затвердженого минулого року Конгресом бюджету на надання військової допомоги з американських запасів. Попередній такий пакет Штати оголошували минулого тижня на суму 150 мільйонів євро.

Нагадаємо, Джо Байден намагається переконати Конгрес США підтримати допомогу як Україні, так і Ізраїлю, і затвердити новий пакет допомоги обсягом 106 мільярдів доларів, що містить понад 61 мільярд доларів фінансування для України. 

Але новий спікер Палати представників Майк Джонсон наполягає, щоб пакети допомоги Україні та Ізраїлю розглядались Конгресом окремо.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...