Офіс омбудсмена РФ відвідав 119 полонених українців, а України – полонених росіян

П'ятниця, 1 грудня 2023, 09:34
Офіс омбудсмена РФ відвідав 119 полонених українців, а України – полонених росіян
фото з соцмереж Лубінця

Співробітники Офісів омбудсменів України та Росії відвідали по 119 полонених українських воїнів та росіян.

Джерело: уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 

Пряма мова: "У Росії відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні. Це вдалося зробити через взаємні домовленості Офісів уповноваженого в Україні та РФ.

Реклама:

Ми відвідали таку ж кількість російських військових, які перебувають у полоні на території нашої держави". 

Деталі: Лубінець повідомив, що працівники українського Офісу поспілкувалися із росіянами та "вкотре переконалися, що наша країна дотримується Женевських конвенцій".

Пряма мова: "Кожен (російський військовополонений в Україні - ред. ) ситий, забезпечений гігієнічними засобами, має право на працю, має можливість виходити на прогулянки. Щодо медичної допомоги, то вона також надається за зверненнями військовополонених. Також кожному передали гуманітарні пакунки із речами та продуктами".

ВІДЕО ДНЯ

Більше деталей: В свою чергу, за словами росіян, які поспілкувалися з українськими військовополоненими, вони теж надають медичну допомогу. Крім того, у полонених була можливість здійснити телефонні дзвінки родичам. Полонені українські воїни записали відеозвернення рідним, які невдовзі передадуть адресатам.

 
фото з соцмереж Лубінця

Що передувало: 

  • Напередодні у Координаційному штабі України з питань поводження з військовополоненими заявили, що обмін полоненими припинився за ініціативи Росії.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування