На Запорізькій АЕС стався блекаут, є загроза радіаційній безпеці – Енергоатом

Субота, 2 грудня 2023, 10:36
На Запорізькій АЕС стався блекаут, є загроза радіаційній безпеці – Енергоатом
фото: getty

Увечері 1 грудня стався обрив лінії електропередачі "Запорізька ТЕС — Феросплавна" напругою 330 кВ, через яку станція отримувала живлення від української енергосистеми.

Джерело: Енергоатом

Деталі: Уточнюється, що о 02:31 годині під час повітряної тривоги знеструмлено останню лінію "Запорізька АЕС — Дніпровська" напругою 750 кВ.

Реклама:

У звʼязку із повним блекаутом ЗАЕС перейшла на живлення власних потреб від дизельгенераторів.

За даними Укренерго, в автоматичному режимі включились усі 20 дизельгенераторів, 8 з яких пізніше були залишені в роботі.

Дослівно: "Найбільша загроза безпеці в такому стані існує на 4 енергоблоці. Вона спричинена тим, що окупанти використовували його із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора і тримали в гарячому стані. Знеструмлення головних циркуляційних насосів, що охолоджують активну зону, призводить до переходу реакторної установки в режим природної циркуляції.

ВІДЕО ДНЯ

Такий режим важкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока. Блок потребує термінового переведення до холодного стану".

Більше деталей: Енергоатом додає, що зусиллями українських фахівців 2 грудня о 7 годині ранку поновлено звʼязок з українською енергосистемою.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News