Білий дім – Конгресу: Виділені для України кошти закінчаться цього місяця

Понеділок, 4 грудня 2023, 12:51
Білий дім – Конгресу: Виділені для України кошти закінчаться цього місяця
Shalanda Young, Pool/Getty Images

В Адміністрації американського президента Джо Байдена попередили лідерів Конгресу США, що виділені кошти для допомоги Україні закінчаться до кінця цього року і що це може сприяти перемогам Росії.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на "Financial Times"

Деталі: Директорка Адміністративно-бюджетного управління США Шаланда Янг написала лідерам Республіканської і Демократичної партій: "Без дій Конгресу до кінця року у нас закінчаться ресурси для закупівлі більшої кількості зброї та обладнання для України, а також для надання обладнання з військових запасів США".

Реклама:

Вона підкреслила, що відмова Конгресу схвалити нову підтримку "поставить Київ на коліна на полі бою", а також "збільшить ймовірність воєнних перемог Росії".

Пряма мова: "Немає ніякого чарівного горщика з фінансуванням, який би допоміг нам впоратися з цим завданням. У нас закінчилися гроші і майже закінчився час".

Деталі: Шаланда Янг нагадала, що вже зараз пакети військової допомоги Україні від США стали меншими.

ВІДЕО ДНЯ

Вона додала, що підтримка США має вирішальне значення і не може бути замінена іншими.

Пряма мова: "Якщо економіка України впаде, вони не зможуть продовжувати воювати, і крапка. Путін це добре розуміє, саме тому Росія зробила руйнування української економіки центральним елементом своєї стратегії – що ви можете бачити в її атаках на український експорт зерна та енергетичну інфраструктуру".

Деталі: Янг також заявила, що гроші для України принесуть користь американській економіці.

Передісторія:

  • Спікер Палати представників Майк Джонсон висловлював впевненість, що Конгрес США зможе прийняти додаткові кошти на допомогу Ізраїлю та Україні до свят, однак є умова.
  • Держдеп також оптимістично налаштований щодо перспектив схвалення пакета додаткового фінансування для України та інших оборонних потреб у Конгресі, де він застряг уже майже як два місяці.
  • У вересні Білий дім звернувся до Конгресу з проханням схвалити пакет додаткового фінансування обсягом 106 мільярдів доларів, що містить понад 61 мільярд доларів фінансування для України, а також видатки на допомогу Ізраїлю, Тайваню і захист кордону. Але ініціатива гальмувала через спротив ультраправих республіканців у Палаті представників, чий новий спікер Майк Джонсон запропонував розділити допомогу Україні та Ізраїлю.
  • Лідери Конгресу США сподівалися до Різдва мобілізувати голоси для додаткової військової допомоги для України та Ізраїлю, а також для вдосконалення імміграційної системи.
  • "Bloomberg" писав, що схвалення нової допомоги США для України може затягнутися до середини грудня чи й довше.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування