Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Непал закликав Росію припинити вербувати непальців для війни: загинули вже 6

Вівторок, 5 грудня 2023, 12:30
Непал закликав Росію припинити вербувати непальців для війни: загинули вже 6
Полонений непалець, скрін з відео в анонімних Telegram-каналах

Непал звернувся до Росії з вимогою не вербувати своїх громадян до російської армії після того, як стало відомо, що в Україні загинули шестеро непальців, які воювали на боці РФ.

Джерело: Reuters із посиланням на заяву Міністерства закордонних справ Непалу та газету The Kathmandu Post

Дослівно МЗС Непалу: "Уряд Непалу звернувся до російського уряду з проханням негайно повернути тіла загиблих і виплатити компенсацію їхнім сім'ям".

Реклама:

Більше деталей: Крім того, як йдеться в заяві, Непал спрямував дипломатичні зусилля для звільнення з полону свого громадянина, який служив у російській армії.

Англійська газета The Kathmandu Post цитує Мілана Раджа Туладхара, посла Непалу в Москві, який заявив, що 150-200 непальців працюють найманцями в російській армії.

Що передувало: 

ВІДЕО ДНЯ
  • Напередодні в соцмережах поширили відео, на якому нібито полонений українськими бійцями чоловік англійською каже, що він є громадянином Непалу та 22-річним студентом. 
  • За його словами, "тут" він перебуває лише близько 1,5 місяці. На відео він стверджує, що в нього закінчилась віза, не було грошей, і тому він вирішив вступити до лав російської армії.
  • "Університет сказав мені заплатити гроші, а в мене не було грошей. Кажуть: "нема грошей, повертайся до своєї країни". Я не хотів повертатися без грошей. І в мене не було іншого вибору, як піти до російської армії. За 1 місяць та 20 днів вони мені заплатили лише один раз – 4000 рублів. Спочатку вони казали, що будуть платити 195 000 рублів, але не платили. Тільки 4000 рублів заплатили…  Скільки (громадян - ред.) з Непалу воює, я не знаю. Але друг казав, що більше 4-5 тисяч людей. Тут 5 непальців (перебувають - ред.) у тиловій зоні, а взагалі група (складається - ред.) з 23 людей. Однозначно хочу повернутися не в Росію, а на батьківщину. Тому що не маю рублів та багато друзів загинуло", – сказав полонений непалець.
 
СКРІН З ВІДЕО В АНОНІМНИХ TELEGRAM-КАНАЛАХ ТА ЗМІ
  • Крім того, початку жовтня цього року в ЗМІ повідомляли про взяття в полон найманця з Непалу на ім'я Бібек Катрі, який воював на боці РФ.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування