Politico: Макрон спробує переконати Орбана в Парижі щодо вступу України у ЄС

Вівторок, 5 грудня 2023, 13:33
Politico: Макрон спробує переконати Орбана в Парижі щодо вступу України у ЄС
Фото: Getty Images

Президент Франції Емманюель Макрон запросив угорського прем’єра Віктора Орбана на зустріч у Парижі наприкінці цього тижня для пошуку компромісу щодо початку переговорів з Україною про її вступ до Євросоюзу. 

Джерело: видання Politico, цитує "Європейська правда"

Деталі: Як повідомило виданню джерело у Парижі, у французького президента вважають, що угорського лідера все ще можна переконати підтримати вступ України до ЄС. 

Реклама:

За словами посадовця, Орбан "підвищив ставки", щоб отримати більше грошей від ЄС.

"Це суто тактичний момент... тому є певний оптимізм, що ми можемо досягти угоди", – зазначив співрозмовник видання.

Дипломат з іншої країни ЄС назвав погрози Орбана політичним спектаклем і намагався протистояти враженню, що угорський прем’єр диктує порядок денний іншим 26 країнам, кажучи: "Ще один день, ще один лист з Будапешта. Що нового?"

ВІДЕО ДНЯ

Однак ще один високопоставлений дипломат із третьої країни ЄС сказав, що Орбан стає все непоступливішим. 

Представник ЄС у Брюсселі також сказав, що цього разу Орбан, здається, справді дає зрозуміти, що не відступить від своєї позиції щодо вступу України, навіть якщо отримає більше коштів від ЄС.

Цьому передувало: Під час однієї з минулих зустрічей Макрона і Орбана цієї весни лідери говорили про перегляд участі Росії у проєкті розширення АЕС "Пакш II". Зокрема, йшлося про збільшення ролі Франції. А в листопаді Угорщина і Росія підписали графік будівництва атомної електростанції "Пакш II".

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування