Росія та Іран домовилися разом протидіяти західним санкціям

Вівторок, 5 грудня 2023, 15:45
Росія та Іран домовилися разом протидіяти західним санкціям
Сергій Лавров, Хосейн Амір Абдоллахіан, фото: Getty Iamges

Росія та Іран підписали декларацію, у якій пообіцяли разом протидіяти накладеним на обидві країни західним санкціям, які вони називають "незаконними".

Джерело: "Європейська правда" з посиланням російське агентство "Интерфакс", яке цитує главу МЗС РФ Сергія Лаврова

Пряма мова: "Ми підписали щойно декларацію про шляхи і засоби протидії, пом'якшення і компенсування негативних наслідків односторонніх примусових заходів".

Реклама:

Деталі: Російський міністр заявив, що це важливий крок для "подолання незаконних санкцій, які США та їхні союзники зробили заміною дипломатії".

Зустріч Лаврова з главою іранської дипломатії відбулася на "полях" міністерської зустрічі п'яти прикаспійських країн – Росії, Ірану, Казахстану, Азербайджану та Туркменістану.

Варто зазначити, президент Ірану Ібрагім Раїсі відвідає Москву в четвер, 7 грудня.

ВІДЕО ДНЯ

Путін відвідував Іран у липні 2022 року, а Лавров відвідав Тегеран у жовтні.

Передісторія:

  • Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Іран та РФ зблизились. І російський, і іранський режими перебувають під великою кількість західних санкцій.
  • Серед іншого, Тегеран надав російському режиму тисячі дронів-камікадзе, які вбивають цивільних українців, а також технологію їхнього виробництва. Ще з минулого року з'являлись непідтверджені повідомлення про те, що Іран може передати Росії балістичні ракети.
  • Наприкінці листопада в Ірані заявили про "фіналізацію" угоди з Росією про постачання винищувачів Су-35, а також ударних вертольотів Мі-28 і навчально-бойових літаків Як-130 російського виробництва.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News