Справа про хабар: суддю Київського апеляційного суду арештували з альтернативою застави

Вівторок, 5 грудня 2023, 17:49
Справа про хабар: суддю Київського апеляційного суду арештували з альтернативою застави
ЛЮСТРАТИВНЕ ФОТО З САЙТУ КИЇВСЬКОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід судді Київського апеляційного суду щодо справи про одержання хабаря у вигляді тримання під вартою до 3 лютого з можливістю внесення застави у розмірі 4 млн грн.

Джерело: пресслужба ВАКС

Дослівно: "Сьогодні, 5 грудня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнив клопотання прокурора САП та застосував до судді Київського апеляційного суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою внесення застави у розмірі 4 млн грн. Строк дії запобіжного заходу – до 03 лютого 2024 року".

Реклама:

Деталі: За даними джерел УП, мова йде про Ігоря Паленика. Повідомляється, що підозрюваного взяли під варту у залі суду.

Передісторія: 

  • 29 листопада НАБУ і САП викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні хабара у розмірі 35 тис. доларів за ухвалення "потрібного" рішення.
  • Слідство встановило, що один з суддів запропонував одній зі сторін у справі задовольнити скаргу щодо скасування арешту майна приватного товариства. За це йому та трійці суддів у справі представник компанії мав надати 35 тис. доларів.
  • Після одержання хабара суддя-посередник залишив 10 тис. доларів собі, а решту 25 тис. поклав у коробку з-під віскі для подальшої передачі колегам. Вони ж після отримання коштів розділили їх між собою.
  • Колектив суддів апеляційного суду заявив, що вважає неприпустимою "для демократичної правової держави відсутність належної реакції на звинувачення у корупції".
  • ​​Вища рада правосуддя надала згоду на арешт чотирьох суддів Київського апеляційного суду.

ВІДЕО ДНЯ

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News