Мін'юст США звинуватив чотирьох військових РФ у катуванні американця в Україні

Середа, 6 грудня 2023, 17:52
Мін'юст США звинуватив чотирьох військових РФ у катуванні американця в Україні
Фото: Getty Images

Міністерство юстиції США оголосило обвинувачення чотирьом російським солдатам за воєнні злочини проти американця, який жив в Україні під час повномасштабного вторгнення Росії, що стало першим подібним випадком.

Джерела: "Європейська правда" з посиланням на брифінг генерального прокурора США Мерріка Гарленда

Деталі: Згідно із судовими документами, оприлюдненими у федеральному суді штату Вірджинія, четверо російських солдатів викрали американця з будинку в українському селі Милове Херсонської області, били й катували його протягом 10 днів у квітні 2022 року.

Реклама:

Серед іншого, американця роздягали догола, йому зв'язали за спиною руки й били кулаками, ногами та прикладами автоматів, а також фотографували чоловіка й погрожували йому зґвалтуванням. Гарленд також розповів, як обвинувачені не раз погрожували громадянину США розправою і стріляли біля його голови.

Під час незаконного утримання американця катували четверо обвинувачених та інші неназвані співвідповідачі. За словами Гарленда, обвинувачені – офіцери Сурен Мкртчан і Дмитрій Буднік, а також двоє військових на ім’я Валерій і Назарій (їхні прізвища не уточнюються).

Ця справа – перший випадок, коли уряд США застосував закон, спрямований на переслідування тих, хто скоює воєнні злочини проти американських громадян за кордоном. "Це також важливий крок у притягненні Росії до відповідальності за скоєні в Україні злочини", – додав американський генпрокурор.

ВІДЕО ДНЯ

США допомагають Україні в розслідуванні воєнних злочинів Росії, зокрема шляхом підтримки Міжнародного центру з розслідування злочину агресії проти України (ICPA), який функціонує в Гаазі, а також співпраці з Міжнародним кримінальним судом.

Минулого місяця Державний департамент США вніс полковника ЗС Росії Азатбека Омурбекова, відомого як "Бучанський м'ясник", та єфрейтора Даниїла Фролкіна до санкційного списку за воєнні злочини в Україні

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування