Reuters: Країни ЄС поставили Україні менше половини з обіцяного 1 млн снарядів

Середа, 6 грудня 2023, 19:50

Держави-члени Європейського Союзу передали Україні лише 480 тисяч із обіцяного мільйона артилерійських снарядів для України до весни 2024 року.

Джерело: "Європейська правда" із посиланням на агентство Reuters

Деталі: У березні ЄС розробив план із надання Україні мільйона артилерійських снарядів, одного з ключових озброєнь у повномасштабній російсько-українській війні.

Реклама:

План складався з трьох частин: постачання із запасів армій ЄС, інвестиції у власне виробництво й замовлення снарядів у збройових компаній за схемою спільних закупівель, яку координує Європейське оборонне агентство.

Із власних запасів держави ЄС передали Україні близько 300 тисяч артилерійських снарядів, пише Reuters, а в межах спільних закупівель – лише 60 тисяч. У Євросоюзі називають різні причини відставання від плану.

Одні стверджують, що багато урядів ЄС не підкріпили заяви про довгострокову підтримку України розміщенням замовлень у збройових компаніях. Інші наполягають на тому, що промисловості потрібен час, щоб наростити темпи виробництва.

ВІДЕО ДНЯ

Лунає також критика через рішення обмежити участь у спільних закупівлях компаніями з ЄС і Норвегії, на чому передусім наполягала Франція.

Нагадаємо: 

  • Минулого місяця міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус публічно заявив, що ЄС не досягне своєї мети доставити один мільйон артилерійських снарядів до України до березня 2024 року.
  • Водночас в Єврокомісії закликали країни ЄС тиснути на оборонно-промисловий комплекс для нарощення виробництва снарядів для України.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування