G7 до 2024 року запровадить санкції на російські діаманти

Середа, 6 грудня 2023, 21:05
G7 до 2024 року запровадить санкції на російські діаманти
ІЛЮСТРАТИВНЕ ФОТО GETTY IMAGES

Держави "Групи семи" за підсумками віртуального саміту в середу, 6 грудня мають наміри запровадити обмеження на діаманти російського виробництва до 1 січня 2024 року.

Джерело: заява лідерів G7, яку цитує "Європейська правда"

Деталі: Очільники семи держав за підсумками зустрічі підтвердили готовність ухвалювати подальші заходи для зменшення доходів Росії.

Реклама:

"Ми запровадимо обмеження на імпорт непромислових алмазів, що видобуваються, обробляються або виробляються в Росії, до 1 січня 2024 року, після чого до 1 березня 2024 року будуть введені подальші поетапні обмеження на імпорт російських алмазів, оброблених у третіх країнах", – йдеться в заяві.

До 1 вересня 2024-го країни "Групи семи", які є основними імпортерами необроблених алмазів, створять механізм перевірки та сертифікації необроблених алмазів і консультуватимуться в цьому питанні з країнами-виробниками й партерами, додали лідери.

У ЄС раніше говорили, що також мають намір запровадити санкції проти діамантів російського походження, але чекають на рішення G7, яке б пояснювало механізм такої заборони.

ВІДЕО ДНЯ

Як відомо, санкції проти російських діамантів спільно з "Групою семи" обговорювала Бельгія – член Євросоюзу, на території якої, в Антверпені, розташований один із найбільших у світі центрів торгівлі цими коштовностями. 

За оцінками, експорт алмазів та діамантів приносить Кремлю 4 мільярди євро на рік.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування