Уряд встановив спеціальний прикордонний режим

Четвер, 7 грудня 2023, 16:29
Уряд встановив спеціальний прикордонний режим
ІЛЮСТРАТИВНЕ ФОТО ДПСУ

Кабінет міністрів ухвалив зміни до своєї постанови "Про прикордонний режим", які регулюють підстави перебування громадян у прикордонних смугах.

Джерело: представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук в Telegram, речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в коментарі УП

Деталі: Мельничук зазначає, що уряд вніс на виконання закону України від 24 лютого 2023 (набув чинності в березні), зміни до своєї постанови від 27 липня 1998 року "Про прикордонний режим".

Реклама:

Цими змінами встановлюється спеціальний прикордонний режим та забороняється вільний вʼїзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не повʼязаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.

Також визначається порядок видачі дозволів на вʼїзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу.

На прохання прокоментувати нинішнє рішення Кабміну речник ДПСУ Андрій Демченко зазначив, що урядовці приводять нормативні акти у відповідність до норм ухваленого раніше парламентом закону.

ВІДЕО ДНЯ

З нововведень можна відзначити, що дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу надаватиме відповідний орган Державної прикордонної служби України.

Предметніше, за словами Демченка, можна буде говорити після доопрацювання (прописано в документі) урядом змін, які визначені нинішньою постановою.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування