Кабмін схвалив євроінтеграційний законопроєкт про лобізм

Четвер, 7 грудня 2023, 18:10
Кабмін схвалив євроінтеграційний законопроєкт про лобізм
Фото: Getty Images

Уряд на засіданні у четвер схвалив законопроєкт про лобіювання з доопрацюваннями, що враховують пропозиції громадськості та коментарі Міністерства юстиції, він потрібен для відкриття переговорів ЄС.

Джерело: віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, пише "Європейська правда"

Деталі: Вона зазначила, що наприкінці минулого тижня мала зустріч з представниками громадських організацій, на якій детально проговорили запропоновані НАЗК законодавчі зміни.

Реклама:

За результатами спільної роботи, за словами Стефанішиної, було удосконалено визначення в законопроєкті лобіювання, об’єкта та предмета лобіювання, доопрацьовано перелік прав та обов’язків суб’єкта та об’єкта лобіювання, визначено сфери і питання, на які дія закону не поширюється.

Стефанішина окремо зазначила, що текст законопроєкту, який зараз "гуляє" інтернетом, не є коректним. Вона наголосила, що на засіданні уряду схвалили внесений НАЗК текст з урахуванням пропозицій громадянського суспільства. 

Вона підкреслила, що у законопроєкті відділили адвокацію від лобіювання, оскільки "адвокація не є лобіюванням".

ВІДЕО ДНЯ

"Закон про лобіювання має відповідати європейським стандартам. Його метою має бути створення прозорого ринку послуг лобіювання. І очевидно, що він має бути націленим передусім саме на зменшення впливу олігархів на державне управління і економіку, а не на обмеження можливостей громадського сектору просувати суспільно значущі зміни.

У законопроєкті чітко зафіксовано, що таке адвокація, і що вона не є лобіюванням", – підкреслила Стефанішина.

Ухвалення законопроєкту про лобіювання визначено як один з 4-х додаткових кроків Європейською комісією для того, щоб Україну визнали готовою до початку переговорів про вступ до ЄС. 

"Решта три законопроєкти вже у парламенті і, сподіваюся, будуть найближчим часом ухвалені. Це буде потужний сигнал у той час, як обговорюються рішення по Україні, ухвалення яких очікуємо на Європейській раді наступного тижня", – зазначила віцепрем’єрка.

Що було раніше:

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування