Орбан повторив прем′єру Іспанії, що він проти переговорів про вступ України в ЄС

Четвер, 7 грудня 2023, 21:02
Орбан повторив прем′єру Іспанії, що він проти переговорів про вступ України в ЄС
Віктор Орбан, фото: Getty Images

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан провів телефонну розмову з іспанським візаві Педро Санчесом, чия країна нині головує в Раді Європейського Союзу, вкотре заявивши, що лідери Євросоюзу "повинні утриматися від обговорення питання вступу України до ЄС" на грудневому засіданні Євроради.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на повідомлення очільників уряду у соцмережі Х

Пряма мова Орбана: "Після "відвертої телефонної розмови" з Санчесом Орбан укотре повторив, що лідери Євросоюзу "повинні утриматися від обговорення питання вступу України до ЄС під час грудневого засідання Європейської ради, оскільки серед країн-членів немає єдності з цього питання".

Реклама:

Деталі: Іспанський прем'єр без уточнень зазначив, що з угорським візаві говорив про "прогрес на шляху до вступу України в ЄС", і пообіцяв від імені країни, що головує в Раді ЄС, робити все для досягнення консенсусу і збереження фінансової та військової підтримки України.

ВІДЕО ДНЯ

"Захист міжнародного порядку, заснованого на правилах, є однією з основоположних цінностей Європейського Союзу", – підкреслив Санчес.

Угорщина, як відомо, системно блокує ухвалення на зустрічі лідерів Євросоюзу будь-яких пов'язаних із Україною рішень – від початку переговорів до схвалення 50 мільярдів євро макрофінансової допомоги.

Що було раніше:

  • Президент Франції Емманюель Макрон запросив 7 грудня угорського прем’єра для пошуку компромісу щодо початку переговорів з Україною про її вступ до ЄС. 
  • Напередодні прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас провела телефонну розмову з Орбаном – вона теж намагалася переконати його у важливості підтримки України.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування