Рада посилила незалежність САП і частково скасувала "правки Лозового"

П'ятниця, 8 грудня 2023, 15:22
Рада посилила незалежність САП і частково скасувала правки Лозового
Верховна Рада, фото getty

Верховна Рада на засіданні 8 грудня в цілому прийняла закон, який виокремлює Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру в окремий орган прокуратури, однак в рамках цього законопроекту не скасувала повністю скандальні "правки Лозового".

Джерело: народні депутати Ірина Геращенко та Ярослав Железняк, картка законопроєкту 10060, Центр протидії корупції

Деталі: За закон проголосувало 298 депутатів. Крім виокремлення САП в окремий орган, вдосконалюється процедура конкурсного відбору прокурорів, керівництва та передбачаються нові механізми дисциплінарного контролю та зовнішнього аудиту САП.

Реклама:

Водночас, як зазначає нардеп Железняк, в законопроекті "лише дуже частково" скасовані деякі норми щодо скандальних "правок Лозового". 

Наразі фінальний текст закону відсутній.

Депутатка Геращенко повідомляє, що скасовуються поправки щодо терміну розслідування до вручення підозри. На період воєнного стану було встановлено термін 30 місяців для розслідування до вручення підозри, тепер ці обмеження скасовано і розслідування може тривати безтерміново.

ВІДЕО ДНЯ

Водночас ЦПК наголошує, що правоохоронний комітет лишив у законопроєкті ключову норму "правок Лозового" – п.10 ч.1 ст. 284 КПК. Без її скасування, як підкреслює ЦПК, інші зміни "просто не мають жодного сенсу".

Читайте також: "Як за допомогою "правок Лозового" олігарха Коломойського рятують від антикорупційних органів"

"Правки Лозового" знов рятують олігархів. Скільки ще чекатиме Рада, щоб їх скасувати? 

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News