МЗС закликає світ накласти санкції на причетних до виборів Путіна на окупованих територіях

Субота, 9 грудня 2023, 16:47
МЗС закликає світ накласти санкції на причетних до виборів Путіна на окупованих територіях
глава МЗС Дмитро Кулеба, фото Getty Images

МЗС України закликає міжнародну спільноту рішуче засудити намір Росії провести президентські вибори на захоплених українських територіях.

Джерело: заява МЗС

Деталі: У міністерстві зазначили, що 8 грудня Центральна виборча комісія РФ оголосила про проведення 15-17 березня 2024 року чергових виборів президента РФ.

Реклама:

При цьому окупанти повідомили про намір організувати голосування і на тимчасово окупованих територіях України: Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

У МЗС наголосили, що проведення російських виборів на українських територіях грубо порушує Конституцію та законодавство України, норми та принципи міжнародного права, зокрема Статут ООН. Такий виборчий процес, які і решта подібних пропагандистських заходів у минулому, буде незаконним та нікчемним.

Включення голосів, отриманих на тимчасово окупованих територіях України, поставить під сумнів легітимність всього результату виборів президента РФ, підкреслили в міністерстві.

ВІДЕО ДНЯ

Дослівно: "Закликаємо міжнародну спільноту рішуче засудити намір Росії провести президентські вибори на захоплених українських територіях, а на причетних до їх організації та проведення – накласти санкції.

Закликаємо також іноземні держави не надсилати своїх громадян як спостерігачів на ці псевдовибори. Для тих, хто братиме участь, передбачена кримінальна відповідальність згідно із українським законодавством.  

Будь-які вибори в Росії не мають нічого спільного із демократією. Вони слугують лише інструментом утримання російського режиму при владі".

Передісторія:

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування