В ОТЦК підтвердили, що їм та поліції наказали перевіряти чоловіків на блокпостах Київщини

Вівторок, 2 січня 2024, 15:20
В ОТЦК підтвердили, що їм та поліції наказали перевіряти чоловіків на блокпостах Київщини
ФОТО КМДА

Київський ОТЦК та СП підтвердив, що комендатурі та поліції Київської області поставили завдання "шукати осіб, які порушують законодавство про мобілізацію", на блокпостах. Водночас поліція каже, що не займається цілеспрямованою перевіркою громадян на блокпостах для подальшої мобілізації.

Джерело: Київський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у відповідь на запит УП, Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у відповідь на запит УП, поліція Київщини із посиланням на заяву її очільника Анатолія Щадило

Дослівно ОТЦК: "З метою сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану, відповідно до пунктів 5.4.2. протоколу засідання оперативного штабу ради оборони Київської області від 18 грудня №229, Головному управлінню Національної поліції в Київській області, Управлінню патрульної поліції у Київській області ДПП, Комендатурі Київської області поставлено завдання: "у взаємодії опрацювати та впровадити додаткові заходи на блокпостах, розміщених на міжнародних автомобільних дорогах у межах Київської області, з метою виявлення осіб, що вчинили порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію або порушили правила військового обліку".

Реклама:

Деталі: В ОТЦК наголосили, що співпрацюють з поліцією та діють виключно в рамках чинного законодавства.

Також у відповіді на запит зазначено, що в Київській області з 26 грудня 2023 року по 06 січня 2024 року проводяться "заходи, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України "Про правовий режим военного стану", а саме заходи щодо виявлення розвідувально диверсійних груп. Проте з відповіді незрозуміло, чи впроваджені заходи щодо пошуку порушників законодавства про мобілізацію на блокпостах лише на період з 26 грудня по 06 січня.

Оновлено: Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у відповіді на запит УП повідомив, що не здійснював "заходів масового оповіщення та вручення повісток" на блокпостах з 26 по 28 грудня та не отримував "окремих розпоряджень щодо підсилення мобілізаційних заходів з 28 грудня по 6 січня на тимчасових додаткових блокпостах Києва".

ВІДЕО ДНЯ

Водночас, як повідомляє Київський МТЦК та СП, їхні працівники могли вручити повістку за вимогою поліції, якщо була виявлена особа, яка ухиляється від призову.

"Представники територіальних центрів комплектування могли бути задіяні за вимогою співробітників Національної поліції, які здійснюють перевірку громадян, у разі виявлення осіб, які перебувають в розшуку як такі, що ухиляються від призову на військову службу по мобілізації. В таких випадках співробітники ТЦК та СП перевіряють особу через електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", якщо є підстави, передбачені законом, вручають військовозобов'язаному повістку для уточнення його військово облікових даних", – повідомили в МТЦК.

Пізніше начальник поліції Київщини Анатолій Щадило заявив, що "поліцейські на блокпостах не займаються цілеспрямованою перевіркою громадян для подальшої мобілізації", а виконують "виключно поліцейські функції", передбачені постановою Кабміну від 29 грудня 2021 року № 1455, а саме забезпечують заходи безпеки шляхом посиленого контролю за пересуванням громадян, транспортних засобів, вантажів тощо. 

"Заходи, пов’язані з мобілізацією (здійснення досудового розслідування, адміністративного затримання) поліцією проводяться виключно на підставі постанови Кабінету Міністрів N 1487 від 30 грудня 2022 року і лише за зверненнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки регіону" – зазначив начальник поліції Київщини Анатолій Щадило.

Передісторія: 

  • КМВА повідомляла, що з 26 до 28 грудня Сили оборони спільно з міською владою, поліцією та іншими підрозділами проводитимуть у Києві безпекові навчання, у рамках яких розгорнуть тимчасові блокпости, встановлять обмежувальні знаки і проводитимуть перевірку автомобілів.

  • Пізніше влада повідомила, що з 28 грудня до 6 січня посилять контрдиверсійні та безпекові заходи, через що кількість блокпостів і перевірок людних місць зросте. 

  • У соцмережах стверджували, що на тимчасових блокпостах Київщини видають повістки. 

  • Речник КМВА Михайло Шаманов заявив, що не має інформації про вручення повісток на блокпостах.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування