ISW вважає, що Росія шукає балістичні ракети за кордоном, бо вони ефективніше обходять ППО

П'ятниця, 5 січня 2024, 03:46
ISW вважає, що Росія шукає балістичні ракети за кордоном, бо вони ефективніше обходять ППО
Північна Корея випробовує балістичні ракети малої дальності, фото Getty images

Росія активізує зусилля з постачання балістичних ракет з-за кордону, оскільки ці ракети за певних обставин виявляються більш ефективними для ураження цілей в Україні.

Джерело: Інститут вивчення війни (ISW

Деталі: Військові аналітики зауважують, що російські війська регулярно використовують балістичні ракети малої дальності для нанесення ударів по українських містах, розташованих ближче до лінії фронту, і ці ракети виявляються більш ефективними при проходженні або обході українських систем протиповітряної оборони. 

Реклама:

Українські засоби ППО перехопили 149 з 166 російських крилатих ракет, які, за повідомленнями, були запущені з 29 грудня 2023 року, але, наприклад, перехопили лише кілька балістичних ракет, які Росія запустила по Україні за той самий період. 

Російські війська перепрофілювали ракети ППО С-300 і С-400 для нанесення ударів по наземних цілях в Україні, і українські офіційні особи визнали, що українська протиповітряна оборона бореться з перехопленням цих нетрадиційних ракетних атак, використовуючи свої власні системи С-300 і С-400. 

Українські сили також виявилися менш успішними в перехопленні балістичних ракет "Іскандер" під час нещодавніх ударів, хоча перехопили ракету "Іскандер-М" під час менш інтенсивної серії російських ракетних ударів і ударів безпілотників 30 грудня. Окрім цього, українські сили перехопили всі ракети "Іскандер-М" або С-300/С-400, які російські війська запустили по Києву 12 грудня. 

ВІДЕО ДНЯ

Відповідно до офіційних повідомлень, українські сили також перехопили всі 10 ракет "Кинжал", які російські війська запустили по Україні 2 січня за допомогою систем Patriot. Таким чином, ефективність російських балістичних ракет частково залежить від конфігурації української системи протиповітряної оборони в зоні ураження і від ударного комплексу, частиною якого є ракети.

Відносний успіх, якого досягли російські війська, завдаючи ударів по цілях в Україні балістичними ракетами в поєднанні з крилатими ракетами і безпілотниками, може спонукати Росію до інтенсифікації зусиль з постачання балістичних ракет з-за кордону. Росія може виробляти приблизно 42 ракети "Іскандер" і чотири ракети "Кинжал" на місяць, хоча незрозуміло, скільки ракет С-300/С-400 Росія може виробляти. 

Також російська оборонно-промислова база не може виробляти балістичні ракети в масштабах, необхідних для тривалої кампанії з нанесення ударів по Україні, яка спирається на регулярне використання великої кількості балістичних ракет, і Росія, ймовірно, буде змушена постачати балістичні ракети з-за кордону, якщо захоче підтримувати масштабні ракетні удари по Україні.

Ключові висновки ISW за 4 січня:

  • Українські військові повідомили, що українські сили завдали удару щонайменше по одній російській військовій цілі в окупованому Криму, тоді як російські офіційні особи та військові блогери стверджують, що український удар був невдалим.
  • Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив 4 січня, що Росія вже запустила балістичні ракети, придбані у Північної Кореї, по цілях в Україні і продовжує докладати зусиль для придбання подібних ракет у Ірану.
  • Росія може активізувати зусилля з отримання балістичних ракет з-за кордону, оскільки ці ракети за певних обставин виявляються більш ефективними для ураження цілей в Україні.
  • Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі під час прес-конференції 3 січня назвав нещодавні повідомлення західних ЗМІ про готовність президента Росії Володимира Путіна вступити в мирні переговори з Україною "галасом".
  • Президент Росії Володимир Путін підписав указ про посилення процедури надання іноземним громадянам російського громадянства в обмін на проходження російської військової служби в Україні, що, ймовірно, є частиною постійних зусиль з примусу мігрантів до служби в російській армії.
  • Киргизстан засудив громадянина Киргизстану до п'яти років позбавлення волі за участь у війні в Україні у складі "групи Вагнера".
  • Росія розпочала переговори з Алжиром, Об'єднаними Арабськими Еміратами (ОАЕ) та Саудівською Аравією про відкриття російських культурних центрів ("Русский дом") за кордоном, ймовірно, з метою посилення російського впливу на Близькому Сході та Північній Африці.
  • Російські війська здійснили підтверджені просування поблизу Кремінної та Авдіївки, позиційні бої тривають вздовж усієї лінії фронту.
  • Українські джерела повідомили, що російська влада планує мобілізувати українських підлітків, які проживають в окупованій Україні.
  • Президент Росії Володимир Путін 4 січня підписав указ, що спрощує процедуру отримання російського громадянства для деяких українців.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...