Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Повітряні сили: Данія офіційно не повідомляла про затримку з F-16, розраховуємо на весну

Субота, 6 січня 2024, 21:45
Повітряні сили: Данія офіційно не повідомляла про затримку з F-16, розраховуємо на весну
Юрій Ігнат, фото: Повітряні сили ЗСУ

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат наголошує, що офіційних повідомлень від Данії про затримку постачання винищувачів F-16 Україні наразі немає, і Україна очікує отримати їх навесні.

Джерело: Ігнат в ефірі телемарафону

Деталі: Речника попросили прокоментувати публікацію данського видання Berlingske, яке з посиланням на міністерство оборони країни повідомило, що поставка Данією винищувачів F-16 Україні відкладається на пів року.

Реклама:

Копенгаген мав поставити перші шість літаків до нового 2024 року, але замість цього їх доставка очікується у другому кварталі, повідомили виданню у відомстві.

Пряма мова Ігната: "Дивимося на сайт міністерства оборони Данії – жодної заяви я не побачив. Тому видання посилається на якісь свої джерела. Це одразу підхоплюється і стає мейнстрімом в наших ЗМІ...

Те, що йдеться в статті – немає офіційних заяв. Давайте дивитися на всі заяви не через ЗМІ, західні ЗМІ дуже часто нас дивують якимись заявами з посиланням на свої джерела. Є офіційні заяви, будемо їх дотримуватись".

ВІДЕО ДНЯ

Більше деталей: Ігнат зазначив, що поставляти літаки F-16 до кінця 2023 року не мало сенсу, бо для них іще не підготовлена інфраструктура.

За його словами, Україна очікує і поставок винищувачів, і завершення підготовки льотчиків навесні цього року.

Речник Повітряних сил розповів про підготовку українських льотчиків для F-16 у трьох країнах.

Пряма мова: "Група пілотів, яка навчається у Великій Британії, це випускники 2023 року, там триватиме підготовка до двох років до пересадки вже на F-16.

Інша група навчається в США в Арізоні, там американці оголосили, що навчання буде до кінця 2024 року. Можливо, когось швидше підготують.

В Данії, це передова група, яку ми відправили, навчання вже проходить і вже пілоти проходять польоти на F-16 з інструкторами…

Різні групи – різний термін навчання в різних країнах. Що стосується Данії, то це передова група. І винищувачі, і пілоти звідти прийдуть найшвидше. Коли це буде найшвидше? Ну, розраховуємо все ж таки на весну".

Що передувало: Данія у серпні анонсувала надання Україні загалом 19 винищувачів F-16.

У жовтні міністр оборони країни Трольс Лунд Поульсен заявив, що Данія розраховує передати Україні перші винищувачі F-16 навесні 2024 року, але це залежатиме також від готовності пілотів, техніків та інфраструктури.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: