Держдеп: Блінкен обговорить китайську військову допомогу Росії на зустрічі G7

Тетяна Олійник — Вівторок, 16 квітня 2024, 23:24

Держсекретар США Ентоні Блінкен обговорить на міністерській зустрічі G7 в Італії занепокоєння США, пов’язані із підтримкою КНР військово-промислової бази Росії.

Джерело: "Укрінформ" з посиланням на речника Держдепартаменту США Метью Міллера

Пряма мова: "Ми бачили впродовж останніх місяців, що з Китаю до Росії переміщуються матеріали, і РФ використовує їх для відновлення своєї промислової бази та виробництва зброї, яка з’являється потім на полі бою в Україні. І ми вкрай занепокоєні цим".

Деталі: За його словами це питання буде на порядку денному в середу.

Крім того, за його словами, в планах держсекретаря Блінкена обговорити ці занепокоєння США напряму з китайською стороною, під час майбутнього візиту до КНР протягом найближчих тижнів.

Нагадаємо

Дані США свідчать, що Китай різко збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки та інших технологій, які Москва використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншого озброєння для ведення війни проти України.

Про те, як Китай постачає в РФ рекордний обсяг продукції подвійного призначення: засоби зв'язку, оптику та напівпровідники читайте в статті "Економічної правди": Китай наступає. Пекін все більше допомагає Москві.