У Словаччині побачили збільшення нелегального перетину кордону чоловіками з України

Четвер, 9 травня 2024, 18:31
У Словаччині побачили збільшення нелегального перетину кордону чоловіками з України
Фото: Getty Images

Прикордонна поліція Словаччини стверджує, що з початку 2024 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року кількість чоловіків з України, які незаконно перетинають кордон, зросла, що збігається з дискусіями про ухвалення нового закону про посилення мобілізації.

Джерело: речниця словацької прикордонної поліції Агнеса Коперницька в коментарі AFP, передає "Європейська правда"

Пряма мова: "У перший тиждень травня ми затримали 45 чоловіків на зеленому кордоні. За аналогічний період минулого року їхнє число становило чотири людини".

Реклама:

Деталі: За словами Коперницької, за перші чотири місяці 2024 року прикордонники Словаччини затримали та звільнили 338 українських чоловіків – порівняно з 166 за аналогічний період 2023 року.

Представниця прикордонної поліції Словаччини наголошує, що українських чоловіків, які незаконно перетинають кордон, затримують, видають їм дозвіл на перебування в країні та відпускають.

"З початку війни жодного випадку реадмісії іммігрантів зі Словаччини в Україну не було", – сказала Коперницька, зауваживши, що в березні до країни потрапив співробітник українського прикордонного патруля – беззбройний і в цивільному одязі.

ВІДЕО ДНЯ

Передісторія:

  • Новий закон, що набуває чинності в Україні цього місяця, ускладнить ухилення від мобілізації. У зв'язку з його ухваленням у квітні консульські установи України також зупинили надання консульських послуг чоловікам мобілізаційного віку.
  • Раніше голова Військового комітету НАТО Роб Бауер висловився, що вважає додаткову мобілізацію в Україні необхідною.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: