Литва пообіцяла допомогти Україні з газом

- 5 листопада, 18:18
Фото: Getty Images

Президент Литви Гітанас Науседа запропонував Україні допомогу щодо газопостачання взимку.

Джерело: президент Володимир Зеленський у соцмережах, передає "Європейська правда"

Деталі: У середу, 5 листопада, Зеленський провів телефонну розмову із Науседою. У ній вони обговорили потребу України в енергетичній підтримці напередодні зими.

"Литва знову готова нам допомогти. Гітанас запропонував підтримку щодо газу. Дякую за це. Домовилися, що наші команди працюватимуть", – поділився український президент.

Під час розмови вони обговорили можливі загрози для Литви з Білорусі через гібридні атаки міграційними хвилями та повітряними об'єктами.

"Я запропонував нашу допомогу. Будемо працювати, щоб було більше безпеки в нашому регіоні й у дружній Литві", – акцентував Зеленський.

Також президенти Литви та України узгодили позиції в дипломатії та скоординували заходи на найближчий час.

Зазначимо, наприкінці жовтня спікер Сейму Литви Юозас Олекас розповів, що його країна може надати додаткову допомогу для відновлення Трипільскої ТЕС, а також розглядає можливість використання LNG-терміналу в Клайпеді для постачання газу в Україну.

Також Литва передала чергову ноту протесту тимчасовому повіреному Росії через продовження масованих обстрілів України.