ВАКС збільшив до 42 млн заставу Труханову в "земельній справі"

Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід ексмеру Одеси Геннадію Труханову у кримінальній справі про незаконне заволодіння коштами місцевого бюджету та земельними ділянками, збільшивши заставу.
Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура
Деталі: 7 листопада колегія суддів ВАКС частково задовольнила клопотання прокурора САП та змінила запобіжний захід колишньому меру м. Одеси, який обвинувачується в участі у злочинній організації та незаконному заволодінні землею територіальної громади Одеси.
Так, суд збільшив розмір застави, визначений для обвинуваченого, з 30 до 42 млн гривень, але відмовив у задоволенні клопотання про взяття особи під варту.
Як відомо, в межах досудового розслідування встановлено, що протягом 2016–2019 років члени злочинної організації розробили схему протиправної передачі земельних ділянок для їх подальшої забудови.
Так, земельні ділянки територіальної громади Одеси передавались в оренду в обхід конкурсу виключно наперед узгодженим товариствам-забудовникам. Забудовники сплачували кошти або передавали майно (квартири, нежитлові приміщення) зловмисникам, які через підконтрольних осіб в Одеській міській раді забезпечували ухвалення відповідного рішення на передачу в оренду зазначених ділянок.
Загальний розмір завданої шкоди згідно з результатами експертизи становить 689 млн грн. Крім того, встановлено факти легалізації коштів, отриманих злочинною організацією від вчинення інших кримінальних правопорушень.
Загалом у справі фігурують 16 осіб. Серед них – відомий одеський бізнесмен Володимир Галантерник та експрокурор Одещини Олег Жученко.
Заставу в 30 мільйонів гривень вніс за Труханова в листопаді 2021 року на той момент народний депутат Вадим Новинський (після повномасштабного вторгнення РФ склав мандат і виїхав з України -ред.)
Нагадаємо: Труханов перебуває під цілодобовим домашнім арештом у справі про службову недбалість, що спричинила загибель дев'яти людей.