Трамп може піти на поступки щодо України в обмін на допомогу Європи в Ормузькій протоці – ЗМІ

Іван Д'яконов — 17 червня, 02:44
Трамп може піти на поступки щодо України в обмін на допомогу Європи в Ормузькій протоці – ЗМІ
Дональд Трамп. Фото: Getty Images

Президент США Дональд Трамп готовий підтримати Україну та посилити тиск на Росію в обмін на допомогу європейських союзників у розмінуванні Ормузької протоки.

Джерело: Politico з посиланням на п'ятьох європейських дипломатів і посадовців, які брали участь у закритих дискусіях

Деталі: За даними видання, наразі починають вимальовуватися контури майбутньої угоди. Трамп прагне стабілізувати рамкову угоду про припинення вогню з Іраном. Для цього йому потрібні військові потужності союзників по G7, щоб очистити Ормузьку протоку від мін. В обмін на це європейські лідери очікують від Трампа підтримки України у протистоянні з РФ.

Реклама:

"Дискусії, які ми провели між собою та з президентом США – як на офіційних зустрічах, так і під час неформальних контактів у кулуарах, – вселяють у мене певний оптимізм", – заявив журналістам у вівторок канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.

Перед цим у Європі панувало занепокоєння, що Трамп може змусити Україну погодитися на територіальні поступки. Побоювання посилилися після його годинної телефонної розмови з правителем Росії Володимиром Путіним. Однак під час зустрічей Трамп несподівано оголосив лідерам, що США готові знову запровадити жорсткі санкції проти російського нафтового сектору.

"Росія має укласти угоду", – заявив президент США.

РЕКЛАМА:
Читайте УП без реклами за підпискою
від 249 грн/міс
Оформити підписку

Лідери "Групи семи" дали зрозуміти, що готові допомогти з розмінуванням протоки, але за певних умов. Зокрема, президент Франції Еммануель Макрон підкреслив, що відправлення кораблів можливе лише за офіційним запитом США та згоди інших залучених сторін, зокрема Ірану та Оману.

Що передувало:

  • 16 червня лідери "Групи семи" на саміті у французькому Ев'яні домовилися посилити тиск на Росію, запровадивши нові санкції щодо експорту нафти та газу з метою перекрити джерела фінансування військових дій Москви.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що всі країни у G7 не бачать бажання Росії закінчувати війну.
  • Президент США Дональд Трамп в кулуарах саміту G7 допустив, що не продовжуватиме винятки із санкцій проти російської нафти, запроваджених у відповідь на світове зростання цін, яке спричинила війна в Ірані.
  • Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив оптимізм з приводу того, що, на його думку, європейські лідери та президент США досягли спільної позиції щодо війни в Україні.
Трамп допомога Україні російсько-українська війна
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування