За місяць США скасували 600 віз у боротьбі з "пологовим туризмом" – Рубіо

- 13 серпня, 06:42
Марко Рубіо, фото: Getty Images

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Штати за місяць анулювання понад 600 віз іноземних громадян у боротьбі з "пологовим туризмом".

Джерело: Рубіо в мережі Х

Деталі: Рубіо зазначив, що Держдеп створив робочу групу з протидії "пологовому туризму".

Метою цього органу є перевіряти діяльність власників віз, ліквідувати незаконні мережі "пологового туризму" та покласти край "огидному зловживанню законами" США.

Пряма мова Рубіо: "Лише за один місяць робоча група з протидії "пологовому туризму" вжила заходів для анулювання понад 600 віз іноземних громадян з усього світу і продовжуватиме захищати нашу країну від цього зловживань".

Що передувало: У цьому місяці президент США Дональд Трамп підписав два виконавчі накази, спрямовані на обмеження громадянства за правом народження в деяких випадках та посилення федеральних заходів боротьби з "пологовим туризмом".

Передісторія:

  • Трамп у грудні 2024 року оголосив про намір скасувати громадянство за правом народження, передбачене 14-ю поправкою Конституції в перший день свого президентства.
  • У вересні адміністрація президента США Дональда Трампа звернулася до Верховного суду з проханням переглянути конституційність президентського указу, який скасовує автоматичне надання громадянства за правом народження.